ΓΣ ΚΥΜΗΣ: Πέρασε σαν σίφουνας από την Ιτέα

10 Δεκεμβρίου 2012, 08:45
Επτά στα επτά από τους πρωτοπορους της Α' ΕΣΚΑΣΕ
Ο Γ.Σ. Κύμης πέτυχε την 7η νίκη του στα ισάριθμα παιχνίδια για το πρωταθλημα της Α' ΕΣΚΑΣΕ. Πέρασε σαν σίφουνας και από την Ιτέα, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 104-37.

Η ομάδα του Γυμναστικού απο την αρχη του παιχνιδιού έδειξε πολυ καλο πρόσωπο και στην ουσία καθάρισε το παιχνίδι απο το πρώτο δεκάλεπτο μιας  και η διάφορα ηταν ήδη στους + 17.

Οι παίχτες του Γυμναστικού συνέχισαν να φορτώνουν τον αντίπαλο με καλάθια και στη β' περίοδο και έτσι  στο ημίχρονο η διαφορά εκτοξεύτικε στους +30.

Ο προπονητής του Γυμναστικού ειχε για ακόμα ένα παιχνίδι την ευκαιρία να κανει συνέχεια αλλαγές και έτσι να  δοκιμάσει όλους τους αθλητές.

Εξαιρετικός ήταν ο Καραμπάτσος που σημείωσε 28 πόντους με 4 στα 4 τρίποντα, όπως και ο μικρός του Γυμναστικού Ιωάννου που σημείωσε 19 πόντους με 3 στα 3 τρίποντα.

Το ερχόμενο Σάββατο 15/12 στις 6 το απογευμα ο Γυμναστικός επιστρέφει στη Κύμη στο τελευταίο ματς της πετυχημένης και αυτής χρονιάς αντιμετωπίζοντας τον Ηρακλή Θήβας.

Τα 10λεπτα του αγώνα: 13-30, 10-23, 5-34, 9-17

Διαιτητές: Β. Ντάνος, Π. Χουγιάζος