Πανηγύρισαν πάλι οι μαθητές του Λυκείου Κανήθου

13 Δεκεμβρίου 2014, 10:30
Κέρδισαν τον τελικό στο μπάσκετ

Για άλλη μια χρονιά κυριάρχησαν μέσα στο παρκέ οι μαθητές-παίχτες της ομάδας μπάσκετ του Λυκείου Κανήθου κι έδωσαν την ευκαιρία στους συμμαθητές τους να πανηγυρίσουν την πρωτιά.

Στον τελικό για το Σχολικό πρωτάθλημα επικράτησαν άνετα (72-44) του 1ου Λυκείου Χαλκίδας και θα είναι πάλι εκπρόσωποι της Εύβοιας στη Β' φάση του Πανελληνιου πρωταθλήματος μπάσκετ.

Στο τέλος του αγώνα οι μαθητες της Κανήθου γιόρτασαν ...πετώντας ψηλά τον προπονητή τους Χρήστο Μποσινάκη.

Οι νικητές ξεκίνησαν καλά και πήραν διαφορά 10 πόντων στο πρώτο 10λεπτο και ...καθάρισαν το ματς στην τρίτη περίοδο όπου εκτόξευσαν τη διαφορά στους 22 πόντους (30-52).

Από το Λύκειο Κανήθου πέτυχαν τους περισσότερους πόντους ο Μουλάς με τον Σκεμπέ (19 και 18 αντίστοιχα), ενώ ο Αγγέλου ήταν ο κλύτερος στα τρίποντα (3). Από το 1ο Λύκειο σχεδόν τους μισούς πόντους (21) σημείωσε ο Καψαλός