Α' ΕΠΣΕ: Κοντράρονται οι τέσσερις πρώτοι στη βαθμολογία
12 Οκτωβρίου 2015, 14:30
Το Σαββατοκύριακο διεξάγεται η 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' ΕΠΣΕ και ο πρώτος κοντράρεται με τον πρώτο της βαθμολογίας και ο τρίτος με τον τέταρτο! Λήλας και Αρτάκη που συγκατοικούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα θα βρεθούν αντιμέτωποι στο Βασιλικό το Σάββατο 17 Οκτωβρίου και την Κυριακή στο Ενωσιακό (έχει γίνει αίτημα να διεξαχθεί στο Στάδιο Χαλκίδας), η τέταρτη στη βαθμολογία ΑΕΚ Χαλκίδας θα υποδεχθεί την τρίτη στην κατάταξη Ενωση Ιστιαίας.
Ντέρμπι πρωτοπόρων έχει και η Β' κατηγορία με τη Δόξα Προκοπίου να αντιμετωπίζει τον Ερμή Πηλίου. Ο αγώνας αυτός θα γίνει το μεσημέρι της Κυριακής στις 12.30 μετά από πρόσφατη απόφαση του Δ.Σ. της ΕΠΣΕ (βλ. σχετικά ΕΔΩ).
Ολο το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΕ είναι:
Δυο ντέρμπι το Σαββατοκύριακο - Δείτε όλο το πρόγραμμα των αγώνων (με αλλαγές)
Το Σαββατοκύριακο διεξάγεται η 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' ΕΠΣΕ και ο πρώτος κοντράρεται με τον πρώτο της βαθμολογίας και ο τρίτος με τον τέταρτο! Λήλας και Αρτάκη που συγκατοικούν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα θα βρεθούν αντιμέτωποι στο Βασιλικό το Σάββατο 17 Οκτωβρίου και την Κυριακή στο Ενωσιακό (έχει γίνει αίτημα να διεξαχθεί στο Στάδιο Χαλκίδας), η τέταρτη στη βαθμολογία ΑΕΚ Χαλκίδας θα υποδεχθεί την τρίτη στην κατάταξη Ενωση Ιστιαίας.
Ντέρμπι πρωτοπόρων έχει και η Β' κατηγορία με τη Δόξα Προκοπίου να αντιμετωπίζει τον Ερμή Πηλίου. Ο αγώνας αυτός θα γίνει το μεσημέρι της Κυριακής στις 12.30 μετά από πρόσφατη απόφαση του Δ.Σ. της ΕΠΣΕ (βλ. σχετικά ΕΔΩ).
Ολο το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων της ΕΠΣΕ είναι:
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | A' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | 6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ Ν.ΛΑΜΨΑΚΟΥ | ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ | Ν.ΛΑΜΨΑΚΟΥ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟΦ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ | ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ | ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ | ΑΠΣ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ | ΒΑΘΕΟΣ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ | ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ | ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΖΑΡΑΚΩΝ | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΡΩΤΕΥΣ Σ.Φ.Χ. | ΖΑΡΑΚΩΝ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ | ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ | ΑΙΔΗΨΟΥ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | ΕΝΩΣΗ ΑΠΟΛΛΩΝΙΟΥ & ΑΟ ΙΣΤΙΑΙΑΣ | ΕΝΩΣΙΑΚΟ |
18/10/15 | 16:00 | ΦΣ ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ | ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ | ΑΛΙΒΕΡΙΟΥ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 1ος όμιλος | 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΕΚ ΝΕΟΥ ΠΥΡΓΟΥ | ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ | Ν.ΠΥΡΓΟΥ |
17/10/15 | 16:00 | ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2005 | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ | ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ |
18/10/15 | 12:30 | ΑΣ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ | ΑΠΣ ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ | Η.ΚΟΥΤΣΟΥΦΛΑΚΗΣ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΠΑΠΑΔΩΝ | ΠΟΔ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΙΣΤΙΑΙΑΣ | ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΑΣ ΑΝΝΑΣ | ΑΟ ΩΡΕΩΝ | ΑΓ.ΑΝΝΑΣ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ | ΑΟ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ | Ν.ΠΥΡΓΟΥ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΣ ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ | ΑΣ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑΚΟΣ | ΚΕΧΡΙΩΝ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ος όμιλος | 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΤΤΑΛΗΣ | ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ | ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ | ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ | ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ | ΑΟ ΦΟΙΝΙΞ ΨΑΧΝΩΝ | ΠΑΡΚΟ ΛΑΟΥ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΠΑΡΑΛΙΑΣ "Ο ΑΠΟΛΛΩΝ" | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ | ΒΑΘΕΟΣ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ | ΑΟ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ/ΠΑΝΤΕΙΧΙΟΥ | ΦΥΛΛΩΝ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ | ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΕ ΧΑΛΚΙΔAΣ | ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΚΟΝΤΟΔΕΣΠΟΤΙΟΥ | ΤΣΑΛΙΚΗ-ΠΑΠΙΛΑ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 3ος όμιλος | 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 13:00 | ΑΟ ΚΥΜΗΣ | ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ | ΚΥΜΗΣ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΛΟΥΚΑ | ΑΟ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ | ΑΓ.ΛΟΥΚΑ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ | ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ | ΚΡΙΕΖΩΝ |
18/10/15 | 12:30 | ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ | ΑΟ ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ | ΚΟΣΚΙΝΩΝ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ | ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ | ΑΦΡΑΤΙΟΥ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ | ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ | ΔΥΣΤΟΥ |
18/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ | ΑΟ ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ | ΚΑΡΥΣΤΟΥ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 1ος όμιλος | 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ "ΚΕΡΑΣΙΑΣ" ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ | ΠΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ | ΚΕΡΑΣΙΑΣ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΓΙΟΥ | ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ | ΑΓΙΟΥ |
18/10/15 | 11:30 | ΑΠΣ ΒΥΖΑΝΤΙΟ Ν. ΠΥΡΓΟΥ | ΑΟ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ | Ν.ΠΥΡΓΟΥ |
18/10/15 | 11:00 | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΛΤΡΩΝ | ΟΠΑ Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ | ΓΙΑΛΤΡΩΝ |
18/10/15 | 14:00 | ΠΑΟ ΛΙΧΑΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ | ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΣΠΑΘΑΡΙΟΥ-ΚΑΛΥΒΙΩΝ | ΛΙΧΑΔΑΣ |
ΠΑΣ ΕΡΜΗΣ ΡΟΒΙΩΝ | ΡΕΠΟ | |||
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 2ος όμιλος | 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
17/10/15 | 16:00 | ΠΑΟΚ ΚΑΝΗΘΟΥ | ΠΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | ΔΡΟΣΙΑΣ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΟ ΑΙΑΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ | ΒΑΤΩΝΤΑ |
17/10/15 | 16:00 | ΑΠΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | ΑΟ ΚΑΝΗΘΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ | ΣΤΑΥΡΟΥ |
18/10/15 | 11:30 | ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ | ΑΟ ΚΑΜΑΡΕΣ | ΔΡΟΣΙΑΣ |
18/10/15 | 10:30 | ΑΟ ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ | ΑΟ ΠΙΣΣΩΝΑ | ΠΑΡΚΟ ΛΑΟΥ |
ΗΜΕΡ/ΝΙΑ | ΩΡΑ | Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - 3ος όμιλος | 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ | ΓΗΠΕΔΟ |
18/11/15 | 12:00 | ΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ | ΑΟ ΑΡΗΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΟΥ | ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ |
18/10/15 | 13:00 | ΑΣ ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ | ΑΕ ΑΡΤΕΜΙΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ | ΠΑΡΚΟ ΛΑΟΥ |
18/11/15 | 12:30 | ΑΙΟΛΟΣ ΚΡΙΕΖΩΝ | ΑΟ ΕΡΑΠΟΣ | ΖΑΡΑΚΩΝ |
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΥΤΙΚΑ | ΑΟ ΤΡΑΧΗΛΙΟΥ | 0-3 Α.Α. | ||
ΑΟ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ & ΠΕΡΙΧΩΡΩΝ | ΡΕΠΟ |