Οι σκόρερ στα ...φιλικά του κυπέλλου

13 Σεπτεμβρίου 2017, 23:40
Ποιοι πέτυχαν τα γκολ για την Αιδηψό, τον Ολυμπο Γυμνού, το Σταυρό και τη Μακρυκάπα.

Φιλικού χαρακτήρα ήταν τα τρία από τα έξι παιχνίδια για το κύπελλο, που έγιναν την Τετάρτη, αφού δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον για τις αντίπαλες ομάδες. Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα σκορ σ' αυτά τα ματς:

ΑΙΔΗΨΟΣ-Π.Σ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ  2-0

Η ομάδα της Αιδηψού ήταν το φαβορί στον 1ο όμιλο και το έδειξε κερδίζοντας και τους τρεις αγώνες με Αρτεμισιακό, Ολυμπιακό Λίμνης και με τον Π.Σ. Ιστιαίας σήμερα που τον νίκησε με 2-0. Ο Βασιλείου άνοιξε το σκορ στο 9' και το διπλασίασε ο Μ. Αναγνώστου στο 50'.

ΣΤΑΥΡΟΣ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ  1-3

Με τρείς νίκες στα τρία ματς προκρίθηκε και η Μακρυκάπα, παρόλο που ξεκίνησε αργά λόγω των διοικητικών προβλημάτων που είχε στις αρχές του καλοκαιριού. Ο ...παλιός Δήμος Σίδερης άνοιξε το σκορ για τους νικητές στο 37' και τριπλασίασαν τα γκολ δυο νέοι παίκτες που αποκτήθηκαν πρόσφατα. Ο Κώστας Τσουμάνης (μεταγραφή από τον Κουταλά Κορινθίας) έκανε το 2-0 στο 39' και ο Βασίλης Κεραμιδάς (μεταγραφή από την Καστέλλα) σφράγισε τη νίκη στο 63'. Μείωσε για τους γηπεδούχους ο Καπετάνιος στο 71'.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΤΡΑΧΗΛΙ  9-0

Ρεκόρ με το πιο ευρύ σκορ νίκης πέτυχε ο Ολυμπος, ξεπερνώντας το 8-0, σκορ με το οποίο είχαν νικήσει η Ερέτρια και η ΑΕΧ τον Απόλλωνα Χαλκίδας και τα Λουκίσια αντίστοιχα. Ο Δημήτρης Ντούρμας άνοιξε το σκορ στο 17' και το 2-0 ο Γ. Ζαχαριάς στο 21' . Ο 15χρονος Κωνσταντίνος Τσίγκας, που ...ανέβηκε πρόσφατα (με μεταγραφή) στον Ολυμπο από την Ερέτρια, τριπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων και ο ίδιος πέτυχε άλλο ένα γκολ στο 76'. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 4-0 με σκόρερ στο 31' τον Σπύρο Αργύρη, ο οποίος πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 78'. Τα υπόλοιπα πέτυχαν ο Σταματούκος με τη σέντρα του β' ημιχρόνου (46'), ο Μακρής (53') και ο Αντώνης Μπαρώτας (79').

ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 2-1: Εχασε χρυσή ευκαιρία να πάρει τη νίκη γοήτρου

[22/11/2017 - 17:29]

Οι "Λύκοι" ...πέταξαν στα σκουπίδια πέναλτι στο 84' κι ενώ το σκορ ήταν 1-1. ...περισσότερα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ-ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΚΤΩΝ: Αποτελέσματα αγώνων της Τετάρτης

[22/11/2017 - 16:40]

Τι έγινε στον όμιλο των Μικτών της Εύβοιας (βαθμολογίες-επόμενη αγωνιστική - Διεξήχθησαν δυο προημιτελικοί για το Κύπελλο Εύβοιας (τα ζευγάρια των ημιτελικών) ...περισσότερα