ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ-ΩΡΕΟΙ 1-3: Κέρδισε τη μάχη του Ν. Πύργου και ξαναπαίζει στον ...Πύργο

4 Οκτωβρίου 2017, 19:50
Με 3-0 προηγήθηκαν οι νικητές

Ο ΑΟ Ωρεών κέρδισε στη μάχη του Ν. Πύργου την ΑΕ Ταξιάρχη κι έμεινε ο μοναδικός εκπρόσωπος του Βορρά από τη Βόρεια Εύβοια στη διοργάνωση του κυπέλλου.

Η ομάδα του Γουρνά με τη νίκη της (1-3) επί της τυπικά γηπεδούχου (οι δυο ομάδες έχουν την ίδια έδρα), ομάδας του Ταξιάρχη και πήρε το εισιτήριο για τους 16, όπου θα προσπαθήσει να κάνει ...κάστρο το γήπεδο του Ν. Πύργου, φιλοξενώντας στην επόμενη φάση τον Ηρακλή Ψαχνών.

Οι νικητές άνοιξαν το σκορ με εύστοχο πέναλτι του Θανάση Βασιλείου στο ημίωρο και στην επανάληψη εδραίωσαν τη νίκη πρόκριση με δυο γκολ μέσα σε 5 λεπτά (60-65') που πέτυχαν ο Γαλούπης και ο Μούστος.

Η ομάδα του Ταξιάρχη, πριν μπει το τελευταίο 10λεπτο, πέτυχε γκολ  με τον Δημητράκη, μειώνοντας σε 1-3 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.