ΑΡΤΑΚΗ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ 4-0: Με το ίδιο σκορ και χωρίς να φάει γκολ

6 Δεκεμβρίου 2017, 21:34
Επόμενος αντίπαλος του ΑΟΝΑ, στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου, ο Ταμυναϊκός

Αναμενόμενη ήταν η πρόκριση της Αρτάκης στους ημιτελικούς του Κυπέλλου Εύβοιας, ύστερα από την επικράτησή της με 4-0 στο πρώτο ματς που έγινε στο Καλοχώρι/Παντείχι.

Σήμερα κέρδισε πάλι με το ίδιο σκορ και τώρα ο ΑΟΝΑ θα διεκδικήσει το μεγάλο εισιτήριο για τον Τελικό με αντίπαλο τον Ταμυναϊκό Αλιβερίου, που αγωνίζεται φέτος στη Γ' Εθνική.

Η ομάδα της Αρτάκης ήταν η μόνη από αυτές που προκρίθηκαν στις "4", που δεν δέχθηκε γκολ, αντιμετωπίζοντας σ' αυτή τη φάση τη μοναδική εκπρόσωπο της Β' κατηγορίας, η οποία αυτή τη στιγμή έχει την πιο παραγωγική επίθεση στο 2o όμιλο με 25 γκολ.

Μάλιστα, ο ΑΟΝΑ έπαιξε με δυο διαφορετικούς προπονητές. Στο πρώτο ματς ήταν ο Παναγιώτης Τοκπασίδης και στο δεύτερο ο αντικαταστάτης του (λίγες μόνο μέρες μετά το ματς στο Καλοχώρι/Παντείχι) Βαγγέλης Ζέρβας.

Ο τελευταίος είχε την ευκαιρία σήμερα στο γήπεδο της Αρτάκης, να χρησιμοποιήσει και να δει αρκετούς από τους νεαρούς παίκτες της ομάδας, κάτι που έκανε σε μικρότερο αριθμό και ο Γιάννης Φούρλης.

Τη νίκη, στο παιχνίδι, την ...καθάρισε ο ΑΟΝΑ μέσα σε 9 λεπτά στο πρώτο ημίωρο (22'-28'). Ο Νίκος Λειβαδίτης (φωτό) πέτυχε δυο γκολ (22', 27') κάνοντας το 2-0 και  αμέσως  ο Βασίλης Κολιόπουλος τριπλασίασε τα γκολ των γηπεδούχων. Στην επανάληψη σφράγισε το σκορ ο 19χρονος Γιώργος Χουρίδης στο 77'.

Διαιτησία: Σοφίου, Κωνστάντιος-Παππάς.

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Βαγγέλης Ζέρβας): Μώρος, Κολιόπουλος, Ντρέου, Χιούσκα (55' Χουρίδης), Τσούτης (67' Μαστροκώστας), Γραμματικόγιαννης, Γκέκας (55' Γροντής), Κονόμι, Λειβαδίτης, Λούρος, Λάμπρου.

ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ (Γιάννης Φούρλης): Βρεττός, Ντουλελλάρι (46' Τσαρτόγλου), Γιάννης, Δαμπάνης, Καραμπάς, Αντίοχος, Λουκάς, Ζαχαριάδης, Σαμπάνης, Θ. Καραμπάς, Σακάλογλου.

Οι αγώνες της ημιτελικής φάσης θα διεξαχθούν σύμφωνα με την προκήρυξη:

13 και 20 Δεκεμβρίου (πρώτοι αγώνες, στο Αλιβέρι και στη Χαλκίδα)

και 10 και 17 Ιανουαρίου 2018 (επαναληπτικοί στην Αρτάκη και την Ερέτρια).

Οι ημερομηνίες δεν είναι σε αντιστοιχία με τους αγώνες, οι οποίοι θα οριστούν από την αρμόδια Επιτροπή και είναι πιθανόν να' ναι και διαφορετικές.

ΚΥΜΗ-ΑΡΗΣ 94-69: Δεν νίκησε απλά ...Θριάμβευσε!

[16/12/2017 - 22:20]

Τρίτη συνεχόμενη νίκη και πρώτη στη Χαλκίδα για την ομάδα της Εύβοιας ...περισσότερα

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΑΥΛΩΝΑΡΙ 0-1: Καλπασμός με τον συνήθη ύποπτο

[16/12/2017 - 21:56]