Δεν άντεξαν το ...βομβαρδισμό

17 Ιανουαρίου 2011, 14:05
Ήττα για την Έξω Παναγίτσα στην έδρα της Λιβαδειάς.
Καταιγισμό τριπόντων δέχτηκε στη Λιβαδειά η Έξω Παναγίτσα και μοιραία λύγισε. Οι γηπεδούχοι πέτυχαν 16/23 τρίποντα και οι Χαλκιδέοι έχασαν 87-76.

Η περιφέρεια της Λιβαδειάς, σε συνδυασμό με την ελλιπέστατη περιφέρεια της Παναγίτσας που δεν είχε στη διάθεσή της τους Τσίτση και Δέδε, δεν επέτρεψαν σε κανένα σημείο του αγώνα στους Χαλκιδέους να διεκδικήσουν τη νίκη.

Η ομάδα του Γιάννη Τσαούση έχανε 26-17 στο πρώτο δεκάλεπτο και 50-35 στο ημίχρονο. Στην τρίτη περίοδο η διαφορά εκτοξεύτηκε στους 27 πόντους (74-47) και το μόνο που κατάφεραν οι Χαλκιδέοι ήταν να μειώσουν τη διαφορά και να ηττηθούν 87-76.

Η Παναγίτσα αγωνίστηκε με τους: Παπακώστα (28π), Κουτσογιάννη (13), Χατζηστάμου (11), Γυφτονικολό (8), Περούλη (6), Ρουμελιώτη (4), Μπέλλο (2) και Καλέργη (2).

Τα ...προσχήματα για το Χαλκιδέικο μπάσκετ έσωσε αυτή την Κυριακή ο Γυμναστικός, κερδίζοντας τον ουραγό της Γ' Εθνικής κατηγορίας Ίκαρο.