ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΥΒΟΙΑΣ: Σε ποιο γήπεδο θα πάτε το Σαββατοκύριακο
Με μόνο 6 ματς το Σάββατο και όλα τα υπόλοιπα να γίνονται την Κυριακή συνεχίζονται τα πρωταθλήματα της Εύβοιας, ενώ εντός έδρας αγωνίζεται και ο ΑΟ Χαλκίς για τη Γ' Εθνική.
Το Σάββατο στα Κριεζά με το Νηλέα Νεοχωρίου αγωνίζεται ο πρωτοπόρος στην Α' κατηγορία Αμαρυνθιακός, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται και ο Ταμυναϊκός (στην Ερέτρια). Ο ΑΟΝΑ θα φιλοξενήσει στην Αρτάκη το Μαντούδι.
Οι δυο ομάδες που ακολουθούν τους τρεις πρωτοπόρους, η Δροσιά και η Μακρυκάπα θα αναμετρηθούν μεταξύ τους, ενώ το πρόγραμμα έχει και ντέρμπι ουραγών ανάμεσα στα Αλάτσατα και το Αυλωνάρι.
Ενδιαφέρον παρουσιάζει στη Β' κατηγορία η αναμέτρηση ΑΕΧ-Καθενοί, όπως και στη Γ' κατηγορία ο αγώνας Κεχριές-Πανηλιακός.
Σημειώστε, ότι το Σάββατο έχει και έναν αγώνα κυπέλλου.
Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα των αγώνων, ανά ημέρα, ώρα και κατηγορία.
ΣΑΒΒΑΤΟ 3/12/22 - Ωρα 3.00 | ΓΗΠΕΔΟ | |
ΚΥΠΕΛΛΟ | ΕΡΜΗΛΙΟΣ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ | ΔΡΟΣΙΑΣ |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΣΑΒΒΑΤΟ 3/12/22 - Ωρα 3.00 | ΓΗΠΕΔΟ |
Α' ΕΠΣΕ | ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ - ΤΑΜΥΝΑΙΚΟΣ | Ερέτριας |
Α' ΕΠΣΕ | ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ | Κριεζών |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ | Αρτεμησίου |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ - ΚΑΘΕΝΟΙ | Τσαλίκη-Παπίλα |
Β' ΕΠΣΕ-2 | ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ - ΔΥΣΤΟΣ | Γυμνού |
Γ' ΕΠΣΕ-4 | ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ - ΚΡΙΕΖΑ | Βρύσης |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/22 - Ωρα 10.45 | ΓΗΠΕΔΟ |
Γ' ΕΠΣΕ-1 | ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ - ΠΑΝΗΛΙΑΚΟΣ | Κεχριών |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/22 - Ωρα 11.00 | ΓΗΠΕΔΟ |
Γ' ΕΠΣΕ-1 | ΛΙΧΑΔΑ - ΑΓΔΙΝΕΣ | Αιδηψού |
Γ' ΕΠΣΕ-1 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΙΜΝΗΣ - Ο.Π.Α. | Σκεπαστής |
Γ' ΕΠΣΕ-2 | ΕΝΩΣΗ ΜΕΣΣΟΠΟΤΑΜΙΑΣ - ΕΡΑΠΟΣ | Ενωσιακό |
Γ' ΕΠΣΕ-2 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΛΙΟΥΡΑ - ΜΕΣΣΑΠΟΣ | Πάλιουρα |
Γ' ΕΠΣΕ-2 | ΠΑΟ ΚΑΝΗΘΟΥ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΨΑΧΝΩΝ | Βούρκου |
Γ' ΕΠΣΕ-3 | ΠΑΡΑΛΙΑ ΑΥΛΙΔΑΣ - ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚ. | Παραλίας |
Γ' ΕΠΣΕ-3 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ | Πάρκο Λαού |
Γ' ΕΠΣΕ-3 | ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ - ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ | Αγ. Νικολάου |
Γ' ΕΠΣΕ-4 | ΑΡΤΕΜΙΣ - ΑΡΗΣ ΑΓ.ΙΩΑΝΝΗ | Αυλωναρίου |
Γ' ΕΠΣΕ-4 | ΑΙΓΕΑΣ ΑΓ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ - ΚΥΜΗ | Κριεζών |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/22 - Ωρα 3.00 | ΓΗΠΕΔΟ |
Γ' ΕΘΝΙΚΗ | ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ-ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ | Στάδιο Χαλκίδας |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/22 - Ωρα 3.00 | ΓΗΠΕΔΟ |
Α' ΕΠΣΕ | ΑΡΤΑΚΗ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ | Αρτάκης |
Α' ΕΠΣΕ | ΚΑΡΥΣΤΟΣ - ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ | Καρύστου |
Α' ΕΠΣΕ | ΑΛΑΤΣΑΤΑ - ΑΥΛΩΝΑΡΙ | "Αλεξάνδρου" |
Α' ΕΠΣΕ | ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ - ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ | Μακρυκάπας |
Α' ΕΠΣΕ | ΣΤΑΥΡΟΣ - ΑΙΔΗΨΟΣ | Σταυρού |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΚΑΣΤΕΛΛΑ - ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ | Καστέλλας |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΠΙΣΣΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ | Πισσώνα |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ - ΠΟΛΙΤΙΚΑ | Νέου Πύργου |
Β' ΕΠΣΕ-1 | ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ - ΚΗΡΙΝΘΟΣ | Τριάδας |
Β' ΕΠΣΕ-2 | ΜΙΑΟΥΛΗΣ - ΖΑΡΗΤΡΑ | Αφρατίου |
Β' ΕΠΣΕ-2 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ - ΑΓΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ | Βούρκου |
Β' ΕΠΣΕ-2 | ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΝΟΔΡΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ. | Μονοδρίου |
Γ' ΕΠΣΕ-3 | ΑΝΑΠΟΔΟΣ - ΡΟΜΑΪΚΟΣ | Πάρκο Λαού |
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ | ΚΥΡΙΑΚΗ 4/12/22 - Ωρα 3.15 | ΓΗΠΕΔΟ |
Β' ΕΠΣΕ-2 | ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ - ΜΑΡΜΑΡΙ | Λαμψάκου |