Νέα κατοστάρα από τον Γ.Σ. Κύμης

28 Οκτωβρίου 2012, 18:10
Κατετρόπωσε τον Αρη Θήβας

Για δευτερη συνεχόμενη αγωνιστική ο Γυμναστικός Κύμης πέρασε τους 100 ποντους, σημειώνοντας συγχρόνως και την τρίτη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΣΕ.

Νέο ...θύμα του ήταν ο Αρης Θήβας τον οποίο νίκησε με 101-54 στο κλειστό της Κύμης.

Οι φιλοξενούμενοι ...τόλμησαν να προηγηθούν στο πρώτο 10λεπτο με 17-24, αλλά στη συνέχεια οι παίχτες του ΓΣΚ σοβαρεύτηκαν και έκαναν περίπατο.

Στο δεύτερο 10λεπτο δεν άφησαν να πάρουν ανάσα οι αντίπαλοί τους. Αύξησαν κι άλλο τη διαφορά στην τρίτη περίοδο και στο τέλευταίο 10λεπτο ...έκαναν ότι ήθελαν με αποτέλεσμα να έχουν σ' αυτή την περίοδο 25 πόντους διαφορά (35-10 το επι μέρους σκορ)

Τα δεκάλεπτα: 17-24, 41-32, 66-44, 101-54.

ΓΣ ΚΥΜΗΣ (Μπρατσιάκος): Φώτης 14 (1), Ρήγας, Σέττος 18 (4), Κωνσταντούρας 5 (1), Μπίρμπας 9, Παπαδάκης 4, Καραμπάτσος 5 (1), Ιωάννου 6, Φούντας 11, Δήμος 10, Γυφτονικολός 16, Σιδεράκης 3.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός): Χαρατσης 11, Φουστερης, Κουτσοβασίλης 6, Κανίνης, Καραμπιτσάκος, Σκυριανός 1, Κλούρας 10, Καραμαγκιώλης 2, Κουπες 16 (1), Λιαμπότης 6, Παγώνης, Μπρατσιώτης 2.