Ο Καραχάλιος σκόρερ του ΑΟΧ

12 Ιανουαρίου 2011, 19:20
Στη νίκη επί της Ακαδημίας Ιστιαίας για το κύπελλο

Ο ΑΟ Χαλκίς έκλεισε και τυπικά σήμερα το ραντεβού του για τον Τελικό του Κυπέλλου Εύβοιας, όπου θα αντιμετωπίσει τον ΑΠΚΟ Δροσιάς.

Κέρδισε 3-1 στο δεύτερο ημιτελικό την Ακαδημία Ιστιαίας μέσα στο γήπεδό της και προκρίθηκε με συνολικό σκορ 7-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν  με γκολ του Μπερμπεράι στο 22', ύστερα απο λάθος στην άμυνα του ΑΟΧ. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μετά από 10 λεπτά με γκολ από εκτέλεση φάουλ του Σταματάκου και προηγήθηκαν πριν τελειώσει το Α' ημίχρονο με σκόρερ του γκολ τον Καραχάλιο (αριστερά στη φωτό).

Το τελικό 1-3 έκανε ο ίδιος παίχτης (στο 52΄) ο οποίος αναμένεται τις επόμενες ημέρες να αλλάξει φανέλα (τελευταία συζητήθηκε η μετακίνησή του στην Προποντίδα, ενώ είχαν ενδιαφερθεί αρχικά Κύμη και Δροσιά)