ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ-ΑΙΔΗΨΟΣ 1-2: Σπουδαίο διπλό με πρωταγωνιστή τον Μακρή

17 Νοεμβρίου 2019, 19:27
Είχε φύγει με το τρίποντο και την περ. σεζόν από το ίδιο γήπεδο.

Με σπουδαίο διπλό (1-2) πέρασε από την έδρα του Παντριαδικού η Αιδηψός, η οποία στο ίδιο γήπεδο είχε κερδίσει (2-3) και την περ. σεζόν.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μακρής (φωτό) που έβαλε τη σφραγίδα του και τις βάσεις της νίκης για την ομάδα του.

Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη για φέτος για την Αιδηψό, η οποία μετρούσε τρεις ήττες και ένα Χ στη Λάμψακο με τον Ελλήσποντο.

Στο 16' ο Μπιμπάι έβγαλε τη σέντρα και ο Μακρής με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (0-1) για τους φιλοξενούμενους.

Σε κομβικό χρονικό σημείο η Αιδηψός "χτύπησε" για δεύτερη φορά. Στο 45' μετά από συνεργασία (έκαναν το "ένα-δύο") του Μπιμπάι και του Μακρή, ο δεύτερος την κατάλληλη στιγμή με πλασέ διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του και τα προσωπικά του, γράφοντας το 0-2.

Ο Παντριαδικός στο α' ημίχρονο ήταν νωθρός και με λάθη στην άμυνα που τον έφεραν με την πλάτη  στον τοίχο.

Στο πρώτο 20λεπτο του β' ημιχρόνου το συγκρότημα του Βασίλη Τσιμιχόδημου ανέβασε στροφές και πήρε τα ηνία. Σ' αυτό το διάστημα κατάφερε και να ξαναμπεί στο ματς.

Στο 53' ο Ματράκας εξαπέλυσε ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-2.

Ομως, οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν περισσότερο, παρά την προσπάθειά τους. Η Αιδηψός έμεινε όρθια κι έφυγε από την Τριάδα με το τρίποντο της νίκης.

Διαιτησία: Κηρύκος, Κωνστάντιος-Κούκουρα.

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Βασίλης Τσιμιχόδημος): Τζαβάρας, Χασανλάρι, Κοροβέσης, Γκρινιάρης, Ξιφαράς, Γούναρης (77' Νεσίμι), Ματράκας, Πασάι, Παπακωνσταντίνου (46' Π. Μπαϊμπάκης), Λούρος (85' Χρόνης), Πατερίτσας (89' Μυτάκης).

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Θανάσης Γουρνάς): Κυριάκου, Σαββόπουλος, Βασιλείου, Γιουκάι, Καππές, Αθανασίου (58' Καρμάι), Μακρής, Αναγνώστου, Α. Μπιμπάι (91' Καπλανάι), Ιντρ. Μπιμπάι, Αναστασιάδης.

ΒΡΥΣΗ ΚΟΝΙΣΤΡΩΝ: Φιλικό για τον αγαπημένο ΣΤΑΥΡαέτο

[10/08/2020 - 23:14]

Την Τετάρτη 12 Αυγούστου στο γήπεδο ΠΕΡΝΙΑ ...περισσότερα

ΣΥΛΛΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ ΝΕΑΝΙΔΕΣ-ΜΠΑΣΚΕΤ: Κατέκτησαν την 5η θέση στην Ελλάδα

[10/08/2020 - 20:55]

Ολοι οι πόντοι των κοριτσιών - Πρωταθλήτρια η Ηλιούπολη. ...περισσότερα

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ: Λαμψακιώτες οι Γιώργος Αγγελάτος, Σταύρος Ρουμελιώτης - Γύρισε ο Λάζρι

[10/08/2020 - 15:16]

Συνεχίζουν σχεδόν όλοι οι παίκτες από το ρόστερ που έφερε την ομάδα της Λαμψάκου στην 3η θέση. ...περισσότερα