ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 6-1: Καλπάζει, φωτιές βγάζει ...και πίσω δεν κοιτάζει

23 Νοεμβρίου 2019, 20:36
Τα έξι από τα επτά γκολ στο ματς μπήκαν στο β' ημίχρονο.

Από τότε που επανήλθε στην ...Εύβοια ο "ΗΡΑ" δεν είχε νικήσει τον Απόλλωνα σε τέσσερις αγώνες πρωταθλήματος. Οι Ερετριανοί είχαν τρεις νίκες (η μία πρόπερσι με 3-0 στα Ψαχνά) και μια ισοπαλία (επίσης στα Ψαχνά) το 2016.

Σήμερα, όμως, ο Ηρακλής κρατούσε εξάσφαιρο και συνέχισε τον καλπασμό του στην κορυφή, επικρατώντας με 6-1 της ομάδας της Ερέτριας.

Πάλι ο Μαναρίτσας με το καλημέρα (3') βρήκε δίχτυα για τον Ηρακλή και έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο, όμως, οι πράσινοι ήταν καταιγιστικοί. Στο 48' ο Ερετριανός Νίκος Σταματάκος επέστρεψε στα γκολ και από την άσπρη βούλα πλήγωσε την πρώην ομάδα του, αλλά και την ιδιαίτερη πατρίδα του, κάνοντας το 2-0.

Ο Νίκος Σταματάκος βρέθηκε αντίπαλος με τον αδερφό του Γιάννη Σταματάκο.

Στο 50' ένας αμυντικός, ο Δημήτρης Ζουλιώτης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 53' ήταν η σειρά του Ανδρέα Μήτρου με κεφαλιά (παρότι είναι βραχύσωμος) να γράψει το 4-0.

Το 5-0 έκανε ο Παναγιώτης Σκριβάνος του Λάμπρου στο 77', ενώ στο 82' μετά από γύρισμα του Μπισμπικόπουλου στον Τόρα, ο γκολκίπερ του Απόλλωνα πήγε να κοντρολάρει και έβαλε αυτογκόλ για το 6-0.

Ο Απόλλων το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 6-1 στο 90' με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή στο παραθυράκι του 14χρονου Θανάση Συκκά.

Διαιτησία: Γκάτσος, Κωνστάντιος-Σέρρας.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Τσατσαρώνης (71′ Χατζηαντωνίου), Μπαλόζι (71′ Ρουμελιώτης), Ρεπετσάς  (72' Μπατζέλης), Τσολάκος, Νίκος Σταματάκος, Γκαράνης, Μαναρίτσας (54′ Παν. Λαμπρ. Σκριβάνος), Παν. Δημ. Σκριβάνος, Μήτρου.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Αντώνης Τσαραντάνης): Τόρα, Καραμπέτσος, Πετράκης, Ρούσσος (72′ Μήτρου), Μπισμπικόπουλος, Αντζέλι, Κικίδης (54′ Σμπιλήρης), Γιάννης Σταματάκος, Μπασούκος (72' Παντελής), Μουτουσίδης, Λάμπρου (54′ Συκκάς).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]