ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 1-4: Πρωταθλητής χειμώνα με πρωταγωνιστή τον Θεόφιλο Σπανό

8 Δεκεμβρίου 2019, 19:55
Πάτησαν γκάζι στο τελευταίο 20λεπτο οι πράσινοι - Σκόραρε πάλι ο Σταματάκος.

Με διπλό (1-4) πέρασε και από το γήπεδο Γυμνού κόντρα στον Αμαρυνθιακό ο αήττητος Ηρακλής Ψαχνών και μετά από 12 αγωνιστικές αναδείχθηκε πρωταθλητής χειμώνα, αφού βρίσκεται στο +10 από τη δεύτερη Σκεπαστή, τρεις αγώνες πριν τελειώσει ο πρώτος γύρος.

Ο Θεόφιλος Σπανός στο 16' με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 0-1 για τον Ηρακλή, σκορ με το οποίο έκλεισε το πρώτο ημίχρονο.

Ομως, μετά το γκολ ο "ΗΡΑ" ...κάπου εφησυχάστηκε και έτσι ο τυπικά γηπεδούχος Αμαρυνθιακός βρήκε την ευκαιρία να ανεβάσει πιο ψηλά τις γραμμές του και να γίνει απόλυτα ανταγωνιστικός.

...Και η καλή αγωνιστική εικόνα του, καρποφόρησε στο 47' όταν από σέντρα του Ζουρμπουλή ο Βαγγέλης Ρουμπής με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Από 'κει και πέρα ο Ηρακλής πάτησε γκάζι και κατάφερε μέσα σε ένα 20λεπτο περίπου, να πετύχει τρία γκολ και να πάρει καθαρή νίκη.

Στο 68' από κόρνερ, ο Ρεπετσάς με κεφαλιά-ασίστ πάσαρε στον Σπανό κι αυτός με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 1-2.

Στο 76' ήταν η σειρά του Μήτρου να βρει δίχτυα και να κάνει το 1-3, ενώ το σκορ έκλεισε στο 89' ο Σταματάκος, κάνοντας το 1-4 και φτάνοντας ο ίδιος στα 12 γκολ, καταλαμβάνοντας την κορυφή στον πίνακα των σκόρερ της Α' ΕΠΣΕ.

Διαιτησία: Σιαπλαούρας, Κηρύκος - Περιβολάρης.

ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κρόκος): Σακκής, Α. Σεφερλής, Μαρ. Καρλατήρας, Λαμπρ. Καρλατήρας, Ξουρής, Κοντός, Ρουμπής, Αντωνίου (60′ Παριανός, 80′ Αργύρης), Αλεξίου (70' Κόλλιας), Ζάνιος, Ζουρμπουλής (90' Χουχούμης).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Θανάσης Μεθενίτης): Μπιμπάι, Ζουλιώτης, Σπανός (75′ Χασαπίδης), Μπαλόζι, Ρεπετσάς, Τσολάκος, Σταματάκος, Μπατζέλης, Μαναρίτσας (70′ Π. Λαμ. Σκριβάνος), Π. Δημ. Σκριβάνος (46' Γκάβαλης), Μήτρου (85' Ρουμελιώτης).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]