ΑΟ ΒΑΡΗΣ-Ο.ΠΕ.Χ. 2-3: Μεγάλο διπλό με ανατροπή και +3 στην κορυφή (VIDEO)

19 Δεκεμβρίου 2019, 07:06
Εκαναν το "10 στα 10" οι γυναίκες και συνεχίζουν την τρελή κούρσα τους.

Η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του ΟΠΕΧ πήρε μεγάλο διπλό στη Βάρη στο ντέρμπι κορυφής κι έκανε το "10 στα 10" στο πρωτάθλημα, συνεχίζοντας την τρελή κούρσα της στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με αυτή τη νίκη ο ΟΠΕΧ αποσπάστηκε 3 βαθμούς από τη Βάρη.

Στο ματς που έγινε το βράδυ της Τετάρτης (18/12) οι γηπεδούχες πήραν το πρώτο σετ με 25-20.

Οι Χαλκιδέες έκαναν την ανατροπή και πέρασαν μπροστά με 1-2 (21-25 και 14-25).

Το τέταρτο σετ ήταν θρίλερ με τη Βάρη να το κάνει δικό της (27-25) και να ισοφαρίζει σε 2-2.

Στο τάι μπρέικ έσπασαν καρδιές, αλλά ο ΟΠΕΧ το πήρε με 14-16 κι έγραψε το 2-3.

Τα σετ: 25-20, 21-25, 14-25, 27-25, 14-16.

Να σημειώσουμε ότι για 8 αγωνιστικές οι δύο ομάδες, ΟΠΕΧ και ΑΟ Βάρης βάδιζαν χέρι-χέρι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Την περ. εβδομάδα η Βάρη έχασε -πρώτη φορά- από το Γαλάτσι κι ο ΟΠΕΧ (νίκησε τον ΑΣ Αραφήν) βρήκε την ευκαιρία να αποσπαστεί με δύο βαθμούς, ενώ χθες, με το σπουδαίο διπλό "κλείδωσε" την πρωτιά και δεν επέτρεψε στη Βάρη να επιστρέψει για ...συγκατοίκηση στο ρετιρέ (πλέον 27β. έχει ο ΟΠΕΧ και 24β. η Βάρη).

Μετά το τέλος του αγώνα στη Βάρη οι Χαλκιδέες έβγαλαν και ...θριαμβευτική σέλφι (φωτό πάνω).

Επόμενο ματς για τον ΟΠΕΧ είναι εντός έδρας με τη Σχολή Μωραϊτη (8/1/20, ώρα 9.30μ.μ.).

Δείτε τον τελευταίο κερδισμένο πόντο των κοριτσιών του ΟΠΕΧ που έκρινε την αναμέτρηση:

ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ 2-2: Κερδισμένος βγήκε ο ...Σταυρός

[25/10/2020 - 20:51]

Αποβλήθηκε στο 74' ο Μαναρίτσας των φιλοξενούμενων. ...περισσότερα

ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ 7-0: Αλλαξε η ώρα, αλλά ...δεν άλλαξε συνήθεια

[25/10/2020 - 19:20]

Για δεύτερη Κυριακή η ομάδα της νότιας Εύβοιας πέτυχε 7 γκολ. Αυτή τη φορά ...αφιερωμένα στον πρόεδρο της ομάδας για τα γενέθλιά του! ...περισσότερα