ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 2-3: Ακολούθησαν την ...παραδοσιακή συνταγή και κέρδισαν για 4η φορά

23 Φεβρουαρίου 2020, 22:55
Πολύ καλό το ματς  - Ο Λάμτσε με γκολάρα έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του Βασιλικού

Ο Λήλας πέρασε για 4η φορά νικηφόρα από το Αυλωνάρι με 3-2 ...ακολουθώντας πιστά την παραδοσιακή συνταγή των αναμετρήσεών τους, αφού η προϊστορία τους έχει καταγράψει (εντός αγωνιστικού χώρου) τρεις νίκες, αρχικά, των γηπεδούχων, τέσσερις νίκες της ομάδας του Βασιλικού στη συνέχεια, αλλες τρεις νίκες του ΑΟΑ μετά και πλέον με τη σημερινή, άλλες τέσσερις σερί νίκες του Λήλα στην έδρα του αντίπαλού του (βλέπε ΕΔΩ).

Πολύ καλό το ματς. Σίγουρα το χάρηκαν όσοι το παρακολούθησαν, αλλά δεν ...χάρηκαν οι πιο πολλοί κι αυτοί ήταν οι φίλοι του Αυλωναρίου που είδαν την ομάδα τους να χάνει και να μπλέκει σε περιπέτειες για τα καλά, αφού δεν μπόρεσε να ξεφύγει από τη ζώνη υποβιβασμού, πιθανού βέβαια, αφού θα ισχύσει μόνο στην περίπτωση που θα πέσει και ο ΑΟΝΑ από τη Γ' Εθνική.

Από τα πρώτα λεπτά οι δυο ομάδες ήταν ορεξάτες. Μόλις στο 4' άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους ο Καράπας με κεφαλιά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μαστροκώστα.

Δεν πρόλαβαν να το χαρούν, όμως, αφού στο 7' ο Κικίδης είχε τρυπώσει στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Και το κακό για το Αυλωνάρι ήρθε για δεύτερη φορά στο 12' με τον Αναγνώστου να κάνει το 1-2 με κεφαλιά, σχεδόν ανενόχλητος, μέσα από την περιοχή του ΑΟΑ.

Στο 38' η μπάλα, μετά από απόκρουση αμυντικών του Λήλα,  έφθασε στον Ντραγκότι, ο οποίος έπιασε αμέσως το σουτ και την έστειλε στα δίχτυα του Αγραφιώτη.

Το γκολ της μεγάλης νίκης του Λήλα ήρθε στο 70' από ένα εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή του Λάμτσε (φωτό), ο οποίος ήταν η πρώτη αλλαγή του Τάσου Ταυταρίδη. Ηταν το ένα από τα δυο κρυφά χαρτιά του προπονητή του Λήλα, που έριξε στη μάχη στο β' ημίχρονο και τον Κανάνι δίνοντας ακόμη μεγαλύτερη επιθετικότητα στην ομάδα του.

Ο Κανάνι μάλιστα είχε και δοκάρι λίγο πριν γίνει το 2-3, στο 64', εκτελώντας θαυμάσια ένα φάουλ.

Το Αυλωνάρι είχε την ατυχία να χάσει αμυντικά τον Βαγγέλη Κοκκάλα που αποχώρησε τραυματίας στο 40', αλλά κι έναν από τους καλύτερους παίκτες του την τρέχουσα περίοδο, τον Γιώργο Μαστροκώστα που αποβλήθηκε στο 74'.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Δάλλας-Παππάς.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Κιούσης, Μαστροκώστας, Παππάς (70′ Δαφνής), Καρατζάς, Β. Κοκκάλας (40′ Κόκκος), Καράπας, Θανάσι (61′ Καρλής), Ντραγκότι, Γ. Κοκκάλας, Μπράχα, Μανδράκας.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Τάσος Ταυταρίδης): Αγραφιώτης, Ευαγγελινός, Καραλής, Χαζαρίδης, Τζαφέρος (46′ Λάμτσε), Αγγελάκης (54′ Κανάνι), Παπίλας, Χρόνης (63′ Κούκα), Κικίδης, Λούρος, Αναγνώστου (90′ Τζινάι).

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ: Νέα αρχή μετά την αποχή με πολλά ατομικά ρεκόρ

[14/05/2021 - 17:34]

Τι πέτυχαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του συλλόγου στους Διασυλλογικούς Αγώνες ...περισσότερα

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ: Πρώτη θέση στο Διασυλλογικό Ανδρών-Γυναικών

[14/05/2021 - 14:00]