Αθλητικά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Σε ποιο γήπεδο ...θα μπορούσατε να πάτε το Σαββατοκύριακο

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: Σε ποιο γήπεδο ...θα μπορούσατε να πάτε το Σαββατοκύριακο
25 Σεπτεμβρίου 2020, 22:10
Σέντρα στην  Α' και Β' κατηγορία με απαγόρευση θεατών

Σέντρα στα πρωταθλήματα έχει αυτό το Σαββατοκύριακο και είναι λίγο ...ως πολύ περίεργη η πρεμιέρα, αφού το Υγειονομικό Πρωτόκολλο, λόγω κορωνοϊου, επιβάλλει να γίνουν τα ματς χωρίς θεατές.

Γι' αυτό άλλαξε και ο τίτλος "Σε ποιο γήπεδο θα πάτε" που έχει καθιερωθεί εδώ και αρκετά χρόνια. Εγινε "Σε ποιο γήπεδο θα μπορούσατε να πάτε" και αναλόγως πράξτε...

Είναι γεγονός, πάντως, ότι όπου ο αγωνιστικός χώρος φαίνεται από δρόμο ή ...βουνό, ο κόσμος δεν λέει "όχι" στη θέα και χαίρεται τη ...στρογγυλή θεά. Τι να πεις, άλλωστε,  στο ...φιλοθέαμον κοινό; "Περνούσα από δω και σταμάτησα λίγο να δω τι γίνεται εδώ", θα σου πει!

Εκεί, όμως, που έχει εξέδρα και κλειστή μάλιστα, τότε τα πράγματα δυσκολεύουν και η στρογγυλή θεά θα είναι μόνο για αυτούς που παίζουν και λίγους εκλεκτούς.

...Περί τούτων, διαβάστε και το σχόλιο της βδομαδας και με την ελπίδα να επανέλθουμε στην κανονικότητα λίαν συντόμως, δείτε παρακάτω το πρόγραμμα των αγώνων το Σαββατοκύριακο, στα ποδοσφαιρικά γήπεδα της Εύβοιας.

  ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ Ωρα 5 ΓΗΠΕΔΟ
A' EΠΣΕ ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ  ΑΦΡΑΤΙΟΥ
A' EΠΣΕ ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ ΔΡΟΣΙΑΣ
Β-1ος ΟΜΙΛΟΣ ΟΠΑ ΑΙΔΗΨΟΥ ΕΝΩΣΗ  ΙΣΤΙΑΙΑΣ ΑΙΔΗΨΟΥ
Β-1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥ ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΥ
Β-1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕ ΚΗΡΙΝΘΟΥ ΔΟΞΑ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ ΚΗΡΙΝΘΟΥ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕ ΚΑΘΕΝΩΝ ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ ΠΑΛΙΟΥΡΑ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΛΟΥΚΙΣΙΩΝ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΤΣΑΛΙΚΗ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΑΥΛΙΔΑΣ ΑΕ ΛΗΛΑΝΤΙΟΥ ΒΑΘΕΟΣ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ ΑΟ ΑΛΑΤΣΑΤΩΝ ΒΑΤΩΝΤΑ
Β-3ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΔΥΣΤΟΥ ΑΟ ΑΓ. ΛΟΥΚΑ ΔΥΣΤΟΥ
       
  ΣΑΒΒΑΤΟ 26 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ Ωρα 5.15 ΓΗΠΕΔΟ
Β-3ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΣΚΥΡΟΥ ΑΟ ΜΑΡΜΑΡΙΟΥ ΣΚΥΡΟΥ
       
  ΚΥΡΙΑΚΗ 27 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ Ωρα 5.00 ΓΗΠΕΔΟ
A' EΠΣΕ ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ  ΧΑΛΚΙΔΑΣ
A' EΠΣΕ ΣΚΕΠΑΣΤΗ  ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ  ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ
A' EΠΣΕ ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ ΚΑΛΟΧΩΡΙ/ΠΑΝΤΕΙΧΙ ΓΟΥΒΩΝ
A' EΠΣΕ ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ  ΕΡΕΤΡΙΑΣ
A' EΠΣΕ ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ ΚΑΡΥΣΤΟΥ
A' EΠΣΕ ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ ΓΥΜΝΟΥ
Β-1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΑΠΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ
Β-1ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ ΑΕ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΜΑΝΤΟΥΔΙΟΥ
Β-2ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΕ ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΠΑΟ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΒΟΥΡΚΟΥ
Β-3ος ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΝΕΩΝ ΣΤΥΡΩΝ ΕΡΜΗΛΙΟΣ ΑΝΘΗΔΩΝΟΣ ΖΑΡΑΚΩΝ
Β-3ος ΟΜΙΛΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΟ ΖΑΡΗΤΡΑ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Β-3ος ΟΜΙΛΟΣ ΝΗΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ΑΟ ΚΡΙΕΖΩΝ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ