ΚΑΡΥΣΤΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ 2-3: Δεν έβαλε γκολ ο Τόρα, αλλά πέρασε με φόρα...

28 Νοεμβρίου 2021, 20:25
Τρίτη συνεχόμενη νίκη οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 0-3.

Μετά από δυο νίκες ο Απόλλων Ερέτριας πήγε με φόρα στην Κάρυστο και νίκησε την τοπική ομάδα με 3-2 και μάλιστα χωρίς να σκοράρει ο πρώτος της σκόρερ, ο Γκέρσι Τόρα.

Ο Απόλλων ευτύχησε να προηγηθεί από ένα στημένο, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Βεσέλι στο 12' κατάφερε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στη συνέχεια και οι δυο ομάδες προσπαθούσαν να βρεθούν στα αντίπαλα καρέ αλλά καμιά δεν δημιούργησε ιδιαίτερη απειλή. Στο 41, όμως, από ένα γέμισμα στην περιοχή των γηπεδούχων και λάθος συνεννόηση μεταξύ των αμυντικών της, ο δαιμόνιος Λάζρι μπήκε σφήνα και σκόραρε για δεύτερη φορά.

Με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μπουν δυναμικά και κρατούσαν περισσότερο μπάλα, ενώ οι της Ερέτριας προσπαθούσαν με κόντρα επιθέσεις να ξανακάνουν τη ζημιά, και το κατάφεραν στο 53' σημειώνοντας το 0-3 με τον Κανάνι.

Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και άλλες δυο φορές, αν ο Τόρα δεν προσπαθούσε να τα κάνει όλα μόνος του, ίσως οι φιλοξενούμενοι να έβαζαν κι άλλο γκολ.

Οι γηπεδούχοι που συνέχιζαν να έχουν την κυριότητα της μπάλας κατάφεραν τελικά να βρουν στόχο με κεφαλιά του Ρούσσου στο 70', ενώ 10 λεπτά αργότερα ο Κακαβάς έκανε το 2-3.

Ετρεξαν στο υπόλοιπο διάστημα οι γηπεδούχοι να πετύχουν κι άλλο γκολ , αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν κι έτσι δεν γλίτωσαν από την πρώτη εντός έδρας ήττα τους.

Διαιτησία: Σιαπλαούρας, Γεωργαράς-Πέττας.

ΑΟ ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Ηλ. Οικονομίδης): Δρόσος, Παπουτσής (58' Ποδαράς), Γεωργιόπουλος (80' Θάτσι), Καράβολας, Παπασταματίου (46' Ραβιόλος), Ναυπλιώτης, Κανάνι (68' Ρουκλιώτης), Κακαβάς, Ζάνι (68' Νταουτλλάρι), Σούλας, Αλ. Ρούσσος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΕΡΕΤΡΙΑΣ (Δημ. Βαλκάνος): Μίχος, Μ. Καρλατήρας, Βελαέτης, Λ. Καρλατήρας, Κανάνι, Βεσέλι, Χύσκα (75' Τρεγκάι), Τόρα (89' Μορφούλης), Λάζρι, Αντζέλι (67' Μέτσιο), Παν. Ρούσσος.