Καθάρισε πάλι ο Ηλίας

21 Νοεμβρίου 2010, 20:05
Με γκολ του Παπαϊωάννου, ο ΑΟΧ κέρδισε 1-0 τα Λουκίσια.

Ο Ηλίας Παπαϊωάννου ήταν για άλλη μια φορά ο παίχτης που ...καθάρισε για τον ΑΟΧ και με δικό του γκολ η ομαδα της Χαλκίδας κέρδισε το τοπικό ντέρμπι της Δ' Εθνικής με 1-0.

Στο α' ημίχρονο το ματς ήταν παρα πολύ κακό και από τις δυο ομάδες. Στην επανάληψη όμως οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά. Αρχισαν νωρίς τις εποισκέψεις τους στα αντίπαλα καρέ και στο 55' ο Παπαϊωάννου βρήκε χώρο από αριστερά, προχώρησε και με αριστερό βολέ πέτυχε το 1-0.

Το γκολ πανηγυρίστηκε από τους συμπαίχτες του έξαλλα, όχι όμως και από τον ίδιο, αφού μέχρι την Ανοιξη ήταν παίχτης των Λουκισίων. Με τους πορτοκαλί μάλιστα είχε μια πολύ καλή συνεργασία, αλλά και πολλές χαρές στην τετράχρονη θητεία του στην ομάδα της Ανθηδώνας.

Για το γκολ διααρτυρήθηκαν οι φιλοξενούμενοι, υποστηρίζοντας ότι ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιτ στο ξεκίνημα της φάσης Στη συνέχεια το παιχνίδι έγινε ακόμη καλύτερο με τα Λουκίσια να πιέζουν για την ισόφαριση προς το τέλος. Eφθασαν μάλιστα κοντά στο γκολ έξι λεπτά πριν τη λήξη, αλλά η μπάλα στην κεφαλιά του Κωστακιώτη βρήκε στο δοκάρι.

Μάλιστα, οι παίχτες των Λουκισίων ζήτησαν σ' αυτή τη φάση να κατακυρωθεί ως γκολ φωνάζοντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή του τέρματος. Για τη φάση αυτή ο προπονητής της ομάδας Ντραγκαν Κνέζεβιτς ήταν ειλικρινής λέγοντας στον τέλος του αγώνα ότι δεν ήταν γκολ.

Αντίθετα για το γκολ του ΑΟΧ επέμενε πως ήταν οφσαόαιτ, γιατί όπως είπε ήταν ακριβώς στην ευθεία όταν ο Παπαϊωάννου πήρε την μπάλα. Στους άλλους αγώνες της ημέρας ξεχώρισε η πρώτη ήττα της Θήβας (έχασε 2-0 στον Πόρο).

Ρεπό: Βρασιές

ΑΠΚΟ ΔΡΟΣΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-0: Ξέφυγε και από το ...13 (pics)

[02/12/2021 - 01:10]

Οι γηπεδούχοι αύξησαν τη διαφορά στις νίκες και τα γκολ στις μεταξύ τους αναμετρήσεις. Δείτε το φωτορεπορτάζ του αγώνα. ...περισσότερα