Νίκησαν μόνο τα Λουκίσια

24 Νοεμβρίου 2010, 17:01
Προηγήθηκε σήμερα ο ΑΟΧ στο Αργος, αλλά δεν κέρδισε. Αντίθετα τα Λουκίσια πήραν το τριποντο από το Δρέπανο.

Ο ΑΟ Χαλκίς προηγήθηκε δυο φορες επί του Παναργειακού, αλλά δεν έφυγε με το τρίποντο από το Κουτσοπόδι του Αργους, όπου έγινε ο αγώνας. Το σκορ άνοιξε για τους Χαλκιδέους με κεφαλιά ο Τσούτης και ισοφάρισε με πέναλτι ο Χοτζάι. Το 1-2 σημείωσε με εύστοχο πέναλτι ο Δασκαλάκης (φωτό) στο 39'. Η ισοφάριση ήρθε για τους γηπεδουχους στο 70' με δυνατό σουτ του Παπαευθυμίου.  Από το 80' ο ΑΟΧ έπαιζε με 10 παίχτες λόγω αποβολής (2η κίτρινη) του Κηρύκου. Η ομάδα της Χαλκίδας έκανε γενικά μια πολύ καλή εμφάνιση και έδειξε ότι μετά τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι επί των Λουκισίων βρίσκει τον καλό της εαυτό. Tα Λουκίσια, παίζοντας στην έδρα τους  με αντίπαλο τον Αστέρα Δρεπάνου είχαν ένα μέτριο α' ημίχρονο με κόντρα και το δυνατό αέρα.  Στην επανάληψη όμως μπήκαν πολύ δυνατά. Με συνεχείς πλαγιοκοπήσεις δημιούργησαν πολλές φάσεις, αλλά οι παίχτες τους ...έστελναν την μπάλα πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.  Τελικά στο 74' ο Ζαφειρόπουλος (φωτό) λύτρωσε τους γηπεδούχους, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ του αγώνα που έδωσε το τρίποντο στα Λουκίσια. Στους άλλους αγώνες τα αποτελέσματα ήταν: Αστερας Μαγούλας-Κρανίδι 5-0 Θήβα-Παναρκαδικός 1-1 Δήλεσι-Πέλοπας Κιάτου 3-0 Ενωση Μιδεας-Βρασιές 2-0 Δαφνη Ερυθρών-Πανναυπλιακός 0-1 και ΠΑΟ Λουτρακίου-Αίας Παραλίας 0-0 • Μετά το νέο άσχημο αποτέλεσμα για την ομάδα της Θήβας (προηγήθηκε η ήττα με 2-0 στον Πόρο την Κυριακή), ο Ευβοέας προπονητής των Βοιωτών Γιώργος Λάμπρου έθεσε την παραιτησή του στη διοίκηση της ομάδας. Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 30 2. ΘΗΒΑ 26 3. ΕΝΩΣΗ ΜΙΔΕΑΣ 22 4. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ 18 5. ΠΟΡΟΣ 17 6. ΔΗΛΕΣΙ 16 7. ΚΡΑΝΙΔΙ 15 8. ΛΟΥΚΙΣΙΑ 14  9. ΑΟ ΧΑΛΚΙΣ 12 10.ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 11 11. ΔΑΦΝΗ ΕΡΥΘΡΩΝ 11 12. ΒΡΑΣΙΕΣ 11 13. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ 10 14. ΠΕΛΟΠΑΣ 8 15. ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 8 16. ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ 7 17. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 7