ΚΑΣΤΕΛΛΑ: Με φάουλ ...κυρίαρχη στη Μεσσαπία

27 Νοεμβρίου 2010, 18:43
Η Καστέλλα ήταν η μεγάλη νικήτρια στο σημερινό ντέρμπι της Μεσσαπίας. Κέρδισε 1-0 μέσα στην Τριάδα τον Παντριαδικό και συνεχίζει να κρατά το ...ρετιρέ στη βαθμολογία της Α2

Η ομάδα του Νίκου Κιαπέκου ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της και επικράτησε δικαια. Αντίθετα η γηπεδούχος ομάδα  έδειξε και σε αυτό τον αγώνα ότι δεν έχει τις δυνατότητες να κάνει φέτος πρωταθλητισμό. Ο Αγγελος Βογιατζής με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 52' έδωσε το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα της Καστέλλας.

• Στο άλλο παιχνίδι του 1ου ομίλου της Α2 ο Πισσώνας δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση των Πολιτικών. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 και ο Πισσώνας με δυο γκολ στο τελευταίο 20λεπτιο πήρε τη νίκη.

Στο 2ο όμιλο έγιναν σήμερα δυο παιχνίδια.

• Ο ΠΑΟΚ κέρδισε  εκτός έδρας με 2-1 την Εξω Παναγίτσα

• Στο Νεοχώρι οι Κονίστρες ...τόλμησαν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-0 επί του τοπικού Νηλέα, αλλά στο β' ημίχρονο η ομάδα του Νεοχωρίου ήταν καταιγιστική και σάρωσε την αντίπαλό της με 5-2.

Ο Γιάννης Παπακωνσταντίνου αθωώθηκε από το Τριμελές Εφετείο

[28/01/2021 - 10:40]

Αθώος και ο Ψαχνιώτης πρώην διαιτητής Γιάννης Κάμπαξης. ...περισσότερα

ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΛΛΙΜΑΝΗΣ: Κλειδί της νίκης του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ ήταν ο Καμαρά

[27/01/2021 - 22:05]

Ο προπονητής του Ελλήσποντου Κώστας Καλλιμάνης σχολιάζει στο egnomi.gr τη νίκη με 3-0 του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ στο "Γ. Καραϊσκάκης" και αποθεώνει τον Καμαρά που έπαιξε στο "10". ...περισσότερα

ΧΒΑ-ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ: Βλέπουν φως στο τούνελ

[25/01/2021 - 20:30]

Συνεχίζονται οι διαβουλεύσεις της ΕΟΚ με την κυβέρνηση για την επιστροφή των Εθνικών πρωταθλημάτων. ...περισσότερα