Με ...100 και στα πλέι-οφ ο άπιαστος Γυμναστικός

7 Απριλίου 2013, 11:10
Νίκησε 113-64 τον Ηρακλή Θήβας

Ασυγκράτητος για άλλη μια φορά ήταν ο Γυμναστικός Κύμης και καθάρισε γρήγορα με τον Ηρακλή Θήβας σημειώνοντας σαρωτική νίκη (113-64) στον πρώτο και ...τελευταίο του αγώνα για τη Β' φάση του πρωταθλήματος Α' ΕΣΚΑΣΕ μπάσκετ.

Από νωρίς, ο ΓΣΚ έδειξε ποιος είναι κυρίαρχος στο κλειστό της Κύμης και προηγήθηκε 30-10 στο πρώτο 10λεπτο και 54-30 στο ημιχρονο.

Στην τρίτη περίοδο δέχτηκε μόλις 5 πόντους και με 31 πόντους ενεργητικό εκτόξευσε τη διαφορά στους 50 πόντους (85-35) για να έρθει στο τέλος η ...χαλάρωση, αλλά και ο τριψήφιος αριθμός πόντων από το νικητή (113-64)

Τωρα ο Γυμναστικός Κύμης  περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον τελικό, ο οποίος ίσως βγει το άλλο Σάββατο, ίσως και στις 20 Απριλίου. Προς το παρόν προβάδισμα (2-1) έχει ο συμπολίτης ΑΟ Κύμης που κέρδισε στον πρώτο αγώνα των πλέι-οφ τον Ιωνικό με 85-61.

Ο αγώνας του ΓΣ Κύμης με τον Ηρακλή Θήβας

10λεπτα: 30-10, 24-20, 34-5, 28-29 (113-64)

[13/12/2018 - 15:40]

Aλλάζει ημέρα και γήπεδο το ματς των πρωτοπόρων - Αλλες τέσσερις αλλαγές στο πρόγραμμα ...περισσότερα

ΙΣΤΙΑΙΑ: Πρασίνισε το γήπεδο του Αρτεμησιακού

[13/12/2018 - 10:52]

Ριζική ανακαίνιση, με χορτάρι, ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις και σύγχρονο εξοπλισμό. ...περισσότερα

Α' ΕΠΣΕ: Ο πρωτοπόρος ΑΟΝΑ θα παίξει στο Στάδιο Χαλκίδας την Κυριακή

[12/12/2018 - 22:00]