ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Βροχή τα γκολ την Κυριακή

4 Σεπτεμβρίου 2017, 01:10
Σημειώθηκαν 59 γκολ σε 11 αγώνες. Δείτε τους σκόρερ

Για τη 2η αγωνιστική της Α' φάσης του κυπέλλου έγιναν  11 παιχνίδια και τα γκολ έπεσαν βροχή (σημειώθηκαν συνολικά 59). Χθές είχαν σημειωθεί 46 γκολ σε 13 ματς (βλέπε με κλικ εδω πως σημειώθηκαν )

Παρακάτω, δείτε τους σκόρερ των αγώνων της Κυριακής:

ΑΡΤΕΜΙΣΙΑΚΟΣ-ΑΙΔΗΨΟΣ ....................................1-6

Το γήπεδο Ιστιαίας φιλοξένησε αυτό το ματς όπου η Αιδηψός ήταν καταιγιστική στο τελευταίο ημίωρο του αγώνα, όπου πέτυχε τέσσερα γκολ κι ενώ το σκορ ήταν 1-2 (είχε προηγηθεί με 0-2). Παπατζίκος, Τίτο Μπιμπάι, Φώτου (2), Αντριαν Μπιμπάι, Μακρής οι σκόρερ για τη νικήτρια και Ψύλλος για τον τυπικά γηπεδούχο Αρτεμισιακό.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΑ ........................................5-1

Σε ρυθμούς ...προπόνησης ενόψει μπαράζ (την Τετάρτη παίζει με την Κάρυστο στο Ενωσιακό), η Σκεπαστή σάρωσε με 5-1 τα Ελληνικά και με ενα μόνο ματς στο ενεργητικό της είναι ήδη σίγουρα στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Ζουζουλής, Ντεντής, Αγιασοφίτης, Κατσικόγιαννης και Θ. Θαλασσινός οι σκόρερ των νικητών  από το 29' μέχρι το 64'. Τα Ελληνικά μείωαν σε 5-1 με τον Α. Μιχαήλ στο 69'.

ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΟΥΒΩΝ-ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ ΚΕΧΡΙΩΝ ....1-4

Τέσσερα γκολ έβαλε στους Ωρεούς ο Ακράτητος στην 1η αγωνιστική και με τέσσερα γκολ φόρτωσε και τον Ευβοϊκο στο γήπεδο Βασιλικών, εξασφαλίζοντας παράλληλα και το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ακράτητος ήταν πάλι ο Βαλάντης Αλεξίου (φωτό). Μετά το χατ τρικ που πέτυχε στο πρώτο ματς, σκόραρε δυο φορές (15', 55') σε βάρος της ομάδας των Γουβών, ενώ τα άλλα δυο γκολ σημείωσαν δυο νεοαποκτηθέντες παίκτες. Ο Φάνης Γρίσπος (από τον Ολυμπιακό Λίμνης) στο 36' και ο Ανδρέας Στεφανίδης (από τον Αστέρα Μαγούλας) στο75'. Το γκολ των γηπεδούχων σημείωσε στο 62' (1-3) ο νεαποκτηθείς Χρήστος Ανέστης.

ΕΡΜΗΣ ΠΗΛΙΟΥ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ .....................1-5

Η ομάδα της Τριάδας μπήκε φουριόζα στο γήπεδο Πηλίου και στα δυο πρώτα λεπτά πέτυχε ισάριθμα γκολ με τον Καραντάκη και τον Μάλλιαρη. Στο 39' μείωσε ο Α. Ανδρίτσος και οι φιλοξενούμενοι ...ξαναξέσπασαν στο τελευταίο 20λεπτο που πέτυχαν άλλα τρία γκολ, πάιζοντας μάλιστα , με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αναστασίου. Σκορερ των τριών γκολ της Τριάδας στο Β' ημίχρονο οι Τσούτσης (79"), Μάλλιαρης (80') και Πασάι (83').

ΔΡΟΣΙΑ-ΑΡΤΑΚΗ ...........................................1-1

ΑΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΛΟΥΚΙΣΙΑ ....................................8-0

Νέα βαριά ήττα για την πάλαι ποτέ ισχυρή ομάδα των Λουκισίων που είχε χάσει και την 1η αγωνιστική (μέσα στην έδρα της)  με 5-1 από την Αθλόπολη. Από τέσσερα γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι παίκτες της ΑΕΧ και σκόρερ ήταν οι Παπουτσόγλου (17'), Τριανταφύλλου 2 (20', 81'), Σταθαράς (32'), Γουναρόπουλος (45'), Αρβανάκος 2 (60', 62') και Φρυγανάς (71').

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΥΡΙΠΟΥ ........5-0

Δεν δυσκολεύτηκε η ομάδα της Λαμψάκου να πάρει τη νίκη και την πρόκριση μαζί για την επόμενη φάση. Τα γκολ του Ελλήσποντου πέτυχαν ο Μακαντάσης 2 (28', 65'), ο Νικολάου (44'), ο Κοντάκης (49') που είχε μπει αλλαγή και ο Κούτρας έκλεισε το σκορ, όπως είχε κάνει και στο πρώτο ματς με την ΑΕΚ.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΦΡΑΤΙΟΥ-ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ..........2-1

Πρόωρος αποκλεισμός για τον κιτρινόμαυρο Δικέφαλο της Χαλκίδας που προηγήθηκε στο σκορ με τον Γιώργο Πεππέ, αλλά στη συνέχεια και πριν τελειωσει το ημίχρονο η ομάδα του Αφρατίου έκανε την ανατροπή με δυο γκολ του Νερούτσου (17' και 35').

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ...................1-4

Με το ίδιο σκορ που είχε κερδίσει την 1η αγωνιστική, ο Λήλας κέρδισε και την Προποντίδα στο Πάρκο του Λαού, εξασφαλίζοντας μαζί και το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ο Μάριος Καραχάλιος πέτυχε 2 γκολ (20' και 60') και από ένα ο Μαστροκώστας (44') με τον Σεϊνταράσηβ€Œ (81'). Για τους ηττημένους το γκολ σημειώσε ο Ζουρμπούλης.στο 69'.

ΜΑΡΜΑΡΙ-ΚΟΣΚΙΝΑ ............................................1-4

Αλλη μια άνετη νίκη πέτυχε η νεοφώτιστη στην Α' κατηγορία ομάδα των Κοσκίνων και πέρασε κι αυτή στην επόμενη φάση. Πριν συμπληρωθεί το 10λεπτο η νικήτρια ΄προηγήθηκε με γκολ του Ξιφαρά (6'). Στη συνέχεια πήρε ...φόρα ο Δημήτρης Λαθουράς και πέτυχε τρία γκολ (22', 27' και 63') κάνοντας το 0-4. Στο 72' μείωσε ο Ιωαννίδης.

ΤΡΑΧΗΛΙ-ΑΜΑΡΥΝΘΙΑΚΟΣ ................................2-5

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα απέναντι στο Τραχήλι ο Αμαρυνθιακός και πέτυχε 5 γκολ από το 34' μέχρι το 74'. Τα σημείωσαν με τη σειρά οι Μήτρου, Καραβάς, Π. Λιατίφης, Μυρτέζα και Μπαϊρακτάρης, ο οποίος έιχε μπει αλλαγή. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο τέλος με τους Θ. Σκολαρίκη (82') και Π. Κουτζή (90').

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Στην κορυφή του κόσμου ο Πάνος Τριανταφύλλου (VIDEO)

[19/11/2019 - 19:25]

Πήρε το χρυσό τη μέρα που και ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρωτιά στο ATP Finals. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]