Ο Καραχάλιος έβαλε μπουρλότο στο Μιαούλη και προκρίθηκε η Προποντίδα

10 Σεπτεμβρίου 2017, 22:55
Δείτε πώς πήρε το εισιτήριο η ομάδα της Χαλκίδας.

Ο Μιαούλης, μέχρι το 89' του αγώνα του με το δυνατό Λήλα, κρατούσε την πρόκριση στη επόμενη φάση του κυπέλλου, αλλά ο Μάριος Καραχάλιος (φωτό) της ομάδας του Βασιλικού σκόραρε σ' αυτό το λεπτό κι ...έβαλε μπουρλότο στα Φύλλα.

Την ίδια ώρα η  Προποντίδα κέρδιζε 3-0 τον Κεραυνό και ήταν αυτή που πήρε το εισιτήριο για τη Β' φάση. Μιαούλης και Προποντίδα ισοβάθμησαν μετά τους αγώνες στον όμιλό τους στη δεύτερη θέση, είχαν και την ίδια (μηδενική) διαφορά τερμάτων και η ομάδα της Χαλκίδας πήρε την πρόκριση επειδή πέτυχε περισσότερα γκολ (7 έναντι 6 της ομάδας των Φύλλων).

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα σκορ στους δυο αγώνες του 12ου ομίλου.

ΜΙΑΟΥΛΗΣ ΦΥΛΛΩΝ-ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ 1-2

Ο Καρβελάς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 55' και ο Μιαούλης κράτησε το σκορ αυτό (1-0) μέχρι το 79' που ισοφάρισε ο Μάριος Καραχάλιος. Ακόμη και με το 1-1, όμως, η ομάδα των Φύλλων κρατούσε το εισιτήριο της πρόκρισης, αλλά ο Καραχάλιος την πίκρανε, σημειώνοντας το 1-2, ένα λεπτό πριν τη λήξη του 90λεπτου.

ΠΡΟΠΟΝΤΙΔΑ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ Χ.  3-0

Η "Μπάρτσα" εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ήττα του Μιαούλη από τον ισχυρό Λήλα και πήρε την πρόκριση σε βάρος του Μιαούλη. Το 1-0 έκανε στο 41' ο Θέμης Τσιαμπαλής και ο ίδιος σημείωσε το 2-0 στο 63'. Το "χρυσό" γκολ , με το οποίο πέρασε στα γκολ την ομάδα των Φύλλων και προκρίθηκε η Προποντίδα, το πέτυχε ο Χρήστος Ζουρμπουλής στο 78'.