ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΒΟΙΑΣ: Το Καλοχώρι/Παντείχι ξέσπασε στον Ερμήλιο με 4 γκολ στο β' ημίχρονο

13 Σεπτεμβρίου 2017, 22:10
Την Κυριακή θα "παιχτεί" η πρόκριση κόντρα στον Αγ. Αθανάσιο.

Μετά την ήττα στο μπαράζ-τελικό ανόδου από τη Σκεπαστή, η ομάδα του Καλοχωρίου/Παντειχίου έπαιξε για το κύπελλο με τον Ερμήλιο Ανθηδώνος και έδειξε αρνητικά επηρεασμένος, μόνο στο πρώτο ημίχρονο, όμως, που έχανε με 0-1 από τον αντίπαλό της.

Στην επανάληψη ξέσπασε και κέρδισε 4-1 και πήρε το τρίποντο, όχι όμως και την πρόκριση. Το εισιτήριο για τη Β' φάση θα σφραγιστεί είτε από την ίδια, είτε από την ομάδα του Αγίου Αθανασίου, με την οποία το Καλοχώρι/Παντείχι θ' αγωνιστεί την Κυριακή (17/9, ώρα 5.30).

Και σ' αυτό τον αγώνα οι κιτρινόμαυροι (όπως και στο μπαράζ με τη Σκεπαστή)  χρειάζονται μόνο τη νίκη για να περάσουν στον επόμενο γύρο. Ο Αγιος Αθανάσιος προκρίνεται και με ισοπαλία, αφού έχει πετύχει ένα γκολ περισσότερο.

Στον αγώνα με το Ερμήλιο, προηγήθηκε η φιλοξενούμενη ομάδα με αυτογκόλ του Κατσαρή στο 41' και στο β' ημίχρονο το Καλοχώρι/Παντείχι πήρε τη νίκη με τέσσερα γκολ που πέτυχαν οι Αντίοχος (53'), Ισσαρης (63'), Σαμπάνης (68') και Λουκας (84').