ΔΥΣΤΟΣ-ΝΕΟΧΩΡΙ 3-1: Στις καθυστερήσεις ισοφάρισε, στην παράταση προκρίθηκε

16 Σεπτεμβρίου 2017, 21:20
Ανατροπή στο ...και πέντε από τους γηπεδούχους

Mε μεγάλη αναταροπή, όχι στο παραπέντε, αλλά στο ...+5 των καθυστερήσεων και μετά στην παράταση, πήρε την πρόκριση για τους "16" του Κυπέλλου Εύβοιας η ομάδα του Δύστου, κερδίζοντας  3-1 το Νηλέα Νεοχωρίου.

Οι φιλοξενούμενοι (ο αγώνας έγινε στο γήπεδο του Δύστου), που ήταν κατά διαστήματα αρκετά καλοί, προηγήθηκαν 0-1 στο 82' μ' έναν παίκτη που πήραν από τη διαλυμένη Κύμη, τον Bασίλη Ρέτσα, ο οποίος είχε μπει αλλαγή στο ματς.

Η ισοφάριση (1-1) για το Δύστο, που έστειλε το ματς στην παράταση, ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Κιούση, ο οποίος ξανασκόραρε στο 105' για τους γηπεδούχους, κάνοντας το 2-1. Η ολική ανατροπή ...πιστοποιήθηκε με γκολ του Φωτιά στο 119'.

Ο Νηλέας εκτός από την πρόκριση έχασε (για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος) και τον αρχηγό του Ζωντό, που αποβλήθηκε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]