ΑΙΔΗΨΟΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 3-2: ...Οπως ΑΕΚ-Ολυμπιακός

27 Σεπτεμβρίου 2017, 20:10
Ολική ανατροπή και πρόκριση στην παράταση.

Φωτό από το facebook του ΑΟ. Λ. ΑΙΔΗΨΟΥ

Με 0-2 προηγήθηκε μέσα στην Αιδηψό η Σκεπαστή στο σημερινό αγώνα για το Κύπελλο, αλλά στο τέλος έφυγε ηττημένη από το γήπεδο των Λουτρών, χάνοντας με 3-2 από την τοπική ομάδα. Οπως έγινε, δηλαδή, την Κυριακή στον αγώνα της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό, όπου ο κιτρινόμαυρος Δικέφαλος έκανε την ανατροπή με τον ίδιο τρόπο.

Η Σκεπαστή ήρθε με ...φόρα μετά τις νίκες της στα μπαράζ ανόδου στην Α' κατηγορία και τη μεγάλη νίκη της στην Τριάδα, στο παρθενικό της ματς στην Α' κατηγορία.

Παίζοντας αρκετά καλά στις αντεπιθέσεις, αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και με δυο γκολ  του δαιμόνιου  Ντέντη πήρε προβάδισμα δυο γκολ στο πρώτο ημίωρο του αγώνα (12' και 24').

Στην επανάληψη όμως, ανέβασαν στροφές οι παίκτες της Αιδηψού, εκμεταλλευόμενοι και την κούραση των αντιπάλων τους από τα συνεχή επίσημα ματς που έδωσαν τις πρώτες 25 μέρες του Σεπτέμβρη.

Η Αιδηψός άργησε πάντως να βάλει το πρώτο ...λιθαράκι για να  ανατρέψει την αντίπαλό του, αφού στο 78' κατάφερε για πρώτη φορά να βρει δίχτυα με τον Βασιλείου.

Τρία λεπτά μετά (81') ήταν η σειρά του Αντριάν Μπιμπάι να δώσει ελπίδες πρόκρισης στην ομάδα της Αιδηψού, ισοφαρίζοντας σε 2-2, σκορ με το οποίο τελικά, έληξε το 90λεπτο και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.

Ο ....σωτήρας που έδωσε την ...ανάσταση στους γηπεδούχους ήταν ο Σωτήρης-Αναστάσης Μακρής. Με δικό του γκολ στο 109', η Αιδηψός κέρδισε (3-2) και πήρε το εισιτήριο για τη Γ' φάση του Κυπέλλου, ενώ παράλληλα σημείωσε την 5η νίκη της στους πέντε, μέχρι τώρα, επίσημους αγώνες της νέας σεζόν.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS JUNIORS (ΤΕΝΙΣ): Στη Χαλκίδα οι καλύτεροι

[13/11/2019 - 10:55]

Τα αποτελέσματα και φωτoγραφίες με τους νικητές. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]