ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 2-1: Ο Σμυρναίος σφράγισε το εισιτήριο

27 Σεπτεμβρίου 2017, 22:18
Τραυματίστηκε ο Μάλλιαρης των φιλοξενούμενων

Με ένα γκολ που πέτυχε ο Γιάννης Σμυρναίος στο 78', ο Ηρακλής σφράγισε το εισιτήριο για τους 16 του Kυπέλλου Εύβοιας, κερδίζοντας 2-1 τον Παντριαδικό στο γήπεδο Ψαχνών.

Το σκορ άνοιξε πολύ νωρίς, μόλις στο 4' μετά από γκολ του Σπύρου Γκάβαλη που πήρε την πάσα από τον Σκριβάνο, ο οποίος έπαιξε σήμερα από την αρχή του αγώνα (στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπήκε αλλαγή στο 46').

Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Γιώργος Χασάνδρας ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, με κεφαλιά ύστερα από καλοχτυπημένο κόρνερ του Τσαλιαγκού.

13 λεπτά πριν τη λήξη του 90λεπτου ο Γιάννης Σμυρναίος ...χτύπησε για τη νέα του ομάδα και πέτυχε το 2-1.

Ο Γκάβαλης σούταρε δυνατά, απέκρουσε ο Γιάννης Καραχάλιος που κάθισε κάτω από τα δοκάρια της ομάδας της Τριάδας (ο Οικονομίδης έχει τραυματιστεί και θα λείψει δυο μήνες), αλλά ο Σμυρναίος (φωτό) καιροφυλακτούσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα των Ψαχνών.

Να σημειώσουμε ότι κατά τη διάρκεια του αγώνα τραυματίστηκε στο φρύδι ο Γιάννης Μάλλιαρης του Παντριαδικού που αποχώρησε και πήγε στο νοσοκομείο για να του τοποθετηθούν ράμματα.