ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΚΟΣΚΙΝΑ 2-0: Δοκάρια οι φιλοξενούμενοι, γκολ οι γηπεδούχοι

21 Οκτωβρίου 2017, 20:25
Πρώτη ήττα για τους νεοφώτιστους στο κάστρο του Ολυμπου

Ο Ολυμπος ήταν και πάλι πολύ καλός και υποχρέωσε στο γήπεδο Γυμνού τα Κόσκινα στην πρώτη τους ήττα, κερδίζοντας 2-0, με δυο γκολ στο β' ημίχρονο, ενώ στα πρώτα 45 λεπτά του αγώνα οι νεοφώτιστοι είχαν δυο δοκάρια.

Αρκετές οι φάσεις που έγιναν στις δυο εστίες στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να μπαίνουν πολύ δυνατά και τους φιλοξενούμενους να ισορροπούν μετά το 20λεπτο.

Ο τερματοφύλακας των Κοσκίνων Τριανταφύλλου, έκανε καλές επεμβάσεις σε προσπάθειες του Σπ. Αργύρη και του Σταματούκου, ενώ από πλευράς φιλοξενούμενων, ο Λαθουράς και ο Κοκκάλας σημάδεψαν τα δοκάρια κι ακόμη ο Παργιανός έφθασε κοντά στο γκολ, λίγο πριν λήξει το ημίχρονο.

Στο β' ημίχρονο και στο 61' ένας καλός συνδυασμός της ομάδας του Γυμνού κατέληξε σε γκολ (1-0) με σκόρερ το νεαρό Σταματούκο, που εκμεταλλεύτηκε την ωραία προσπάθεια του συνομήλικού του, Κοτρογιάννη.

Στο 66' ο Ντούρμας βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά  ο Τριανταφύλλου έδιωξε πάλι και δεν έγινε το 2-0.

Στο 85', όμως, ο Κηρύκος έκανε ωραίο μπάσιμο και με σουτ την κατάλληλη στιγμή έγραψε το τελικό 2-0.

Διαιτησία: Λάμπρου, Καμπούρης-Αργύρης.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Ξουρής (88' Τουζούν), Σακκής, Λυμπέρης, Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Κηρύκος, Κοτρογιάννης (89' Τσίγκας), Ευ. Ρουμπής (74' Ηλ. Αργύρης), Σπ. Αργύρης (58' Μακρής).

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Βλάχος, Δ. Δήμου, Κόλιας, Κοκκάλας, Παριανός,  Γιώρ. Μπασινάς, Ξιφαράς, Κουϊμτζίδης (56' Μήτρου), Λαθουράς (87' Ιω. Δημολιάνης), Ευγενίου (83' Β. Θωμάς).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα