ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ-ΑΙΔΗΨΟΣ 3-0: Με πολύ ...πιτσιρικαρία και σκόρερ τους Νικολάου, Λάμπρου

22 Οκτωβρίου 2017, 20:30
Η Αιδηψός φάνηκε μόνο στο πρώτο 20λεπτο

Με πολλούς νεαρούς παίκτες στη σύνθεσή του ο Ελλήσποντος πέτυχε επί της Αιδηψού μια καθαρή νίκη (3-0), που ήταν και η πρώτη στο γήπεδο Λαμψάκου.

Δίκαιη η νίκη των γηπεδούχων αφού είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και με τις διεισδύσεις κυρίως του Λάζρι και του Νικολάου ταλαιπώρησαν την αντίπαλη άμυνα, ενώ ιδιαίτερα καλή ήταν η παρουσία των πιτσιρικάδων Κοντάκη και Σπυράκη.

Η Αιδηψός ήταν πολύ καλή στο πρώτο 20λεπτο και απειλητική, αφού έχασε και μια ευκαιρία να προηγηθεί  στο 8' σε σουτ του Τίτο Μπιμπάι (απέκρουσε σωτήρια ο Αγριόδημος στην παρθενική του συμμετοχή με τον Ελλήσποντο) . Οταν όμως ανέβηκε ο Ελλήσποντος δεν μπόρεσε ν' αντιδράσει και επιθετικά ...τα περίμενε όλα από τον Μπιμπάι.

Στο 41' ο αρχηγός του Ελλήσποντου, Αντώνης Νικολάου έκανε μια καταπληκτική προσπάθεια παίρνοντας την μπάλα σχεδόν από το κέντρο και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του  άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Στο 55' ο ίδιος παίκτης ανατράπηκε σε άλλο ένα ...μπάσιμό του από τον Χασανάι, αλλά η εκτέλεση από τον Γιάννη Λάμπρου δεν ήταν καλή και την μπάλα ...μπλόκαρε με τα πόδια ο Ψαρράς.

Ο επιθετικός της Λαμψάκου εξιλεώθηκε για την απώλεια αυτή λίγο αργότερα σημειώνοντας με ωραίο βολέ το 2-0 στο 61' και στο 75' πάλι ο Λάμπρου με αριστοτεχνικό πλασέ από πολύ πλάγια ολοκλήρωσε το θρίαμβο της ομάδας του.

Διαιτησία: Κούκουρα, Αντωνίου-Ρέτσας.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Κοντάκης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Σπυράκης (84' Δ. Φτούλης), Νικολάου, Κούτρας (88' Μούτσος), Λάμπρου (78' Μαρίνος), Λάζρι, Ταβλαρίδης (65' Νόνας).

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γιώργος Δημητρίου): Ψαρράς, Καππές (52' Α. Μπιμπάι), Βασιλείου, Γλύκος, Μ. Αναγνώστου, Σιρπτσιλογλου, Φώτου, Σαμπάι (71' Ν. Αναγνώστου), Μακρής (73' Μάρκου), Τ. Μπιμπάι, Χασανάι.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα