ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ 4-2: Σε χορταστικό ματς πήρε τη νίκη στο τελευταίο δεκάλεπτο

28 Οκτωβρίου 2017, 19:40
Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν "δύσκολα" στους Ψαχνιώτες.

Χορταστικό ματς με έξι γκολ είδαν όσοι μπήκαν στον κόπο να πάνε μέχρι το γήπεδο των Ψαχνών για την αναμέτρηση του Ηρακλή Ψαχνών με τον Ολυμπο Γυμνού.

Ο Ολυμπος επιβεβαίωσε ότι είναι πολύ σκληρό καρύδι και έβαλε "δύσκολα" στον Ηρακλή Ψαχνών, ο οποίος κατάφερε να κερδίσει την παρτίδα του αγώνα στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Μέχρι τότε το ματς ήταν ισόπαλο 2-2 και ο Ολυμπος απειλούσε τον Ηρακλή με μεγαλύτερη ζημιά.

Μόλις στο 9' άνοιξε το σκορ (1-0) ο Γιάννης Σμυρναίος κι έβαλε τον Ηρακλή Ψαχνών στο τιμόνι του οδηγού.

Στο 39', μετά από κόρνερ και ...σύγχυση στα καρέ του Ολύμπου, ο γκολκίπερ Μωραϊτης απέκρουσε -αρχικά- κεφαλιά του Γκάβαλη, αλλά στη συνέχεια με νέα κεφαλιά ο Ταψής διπλασίασε (2-0) τα γκολ του Ηρακλή.

Αμέσως με τη σέντρα, ο Κοτρογιάννης των φιλοξενούμενων ...ξέφυγε στην επίθεση, έπιασε το σουτ, αλλά απέκρουσε ο Ανδρούτσος. Ομως, ο Σταματούκος, που ακολούθησε τη φάση, με νέο σουτ μείωσε σε 2-1.

Στο 52' ένα δυνατό σουτ με τη βοήθεια του αέρα από τον Ντούρμα, απέκρουσε ο Ανδρούτσος, αλλά ο "δαιμόνιος" Σταματούκος ...ήταν πάλι εκεί την κατάλληλη στιγμή και παίρνοντας το "ριμπάουντ", έφερε το ματς στα ίσια για το 2-2.

Το παιχνίδι έγινε ροντέο, αλλά τελικά ο Ηρακλής μπόρεσε να βρει το μονοπάτι που τον οδήγησε στη νίκη.

Στο 81' από σέντρα του Ταψή η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού του Ολύμπου και ο κ. Πόγκας έδωσε το πέναλτι.

Ευστόχησε ο Σμυρναίος για το 3-2, ο οποίος στο 93' δέχθηκε την ασίστ -μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια- του Παναγ. Σκριβάνου (του Δημ.) και σκόραρε, σημειώνοντας ο ίδιος χατ-τρικ και γράφοντας το τελικό 4-2.

Διαιτησία: Πόγκας, Δελχάς - Ρουμπής.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Τάκης Σπυρόπουλος): Ανδρούτσος, Ταψής, Δούλος, Τόλης, Μαρίνος (51' Μπελίτσος), Γκούρλας, Γκάβαλης (74' Στούπας), Τουρκοχωρίτης (90' Κοροβέσης), Σμυρναίος, Παν. Δημ. Σκριβάνος , Παν. Λ. Σκριβάνος (70' Χασαπίδης).

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος, Σακκής, Λυμπέρης (29' Ξουρής), Θωμόπουλος, Γ. Ζαχαριάς (70' Τουζούν), Ντούρμας, Σταματούκος, Κοτρογιάννης (85' Τσίγκας), Ευ. Ρουμπής, Σπ. Αργύρης.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MASTERS JUNIORS (ΤΕΝΙΣ): Στη Χαλκίδα οι καλύτεροι

[13/11/2019 - 10:55]

Τα αποτελέσματα και φωτoγραφίες με τους νικητές. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]