ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ: Τέλειωσε το ματς ...και οι Αλιβεριώτες πάνε Αιδηψό

1 Νοεμβρίου 2017, 22:30
Την άλλη Τετάρτη οι πρώτοι Προημιτελικοί - Δείτε τους αντιπάλους στα 4 ματς

Τυπική διαδικασία ήταν, τελικά, η ολοκλήρωση του αγώνα Αυλωνάρι-Ταμυναϊκός για την Γ' φάση του Κυπέλλου Εύβοιας που έγινε σήμερα. Η ομάδα του Αλιβερίου κέρδισε με 3-0 και την άλλη Τετάρτη, όπως έχει προγραμματιστεί, θα πάει στην Αιδηψό για τον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάσης.

Ο αγώνας Αυλωνάρι-Ταμυναϊκος είχε ξεκινήσει την περ. Τετάρτη (25/11) και ...τέλειωσε σήμερα, γιατί η βροχή που είχε πέσει κατά τη διάρκεια του α' μέρους είχε πλημμυρίσει το γήπεδο και ο διαιτητής κ. Βελέντζας το διέκοψε αναγκαστικά.

Σ' αυτό το διάστημα ο Ταμυναϊκός είχε προηγηθεί 0-2 με γκολ που πέτυχαν ο Ραμπαβίλας (38') και ο Κώτσης (46') και σήμερα στο γήπεδο Αυλωναρίου, ο ίδιος διαιτητής και οι ομάδες συναντήθηκαν ξανά για να διεξαχθούν τα υπόλοιπα 30 λεπτά.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Κρόκο, 9 λεπτά πριν λήξει ο αγώνας (81'), παίρνοντας έτσι και τυπικά το εισιτήριο για τους "8" του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει την Αιδηψό σε διπλούς αγώνες.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Ιω. Μπασούκος): Τζαβάρας, Κόκκος, Μπρεγκανάκου, Καραλής, Παππάς, Παπίλας, Μπασούκος, Ιωαννίδης (83' Γ. Καρλής), Τόμας Οντιάμπο, Βασιλείου, Περιβολάρης (86' Καράπας).

ΤΑΜΥΝΑΪΚΟΣ (Δημ. Λύκος): Μπάρδης, Ζαρίφης, Κικίδης, Καρατζάς, Βασ. Αναστασίου, Μαν. Αναστασίου, Σταμέλος, Καρράς, Κρόκος, Μήτρου, Αντμίρ Ζάχι.

Οι πρώτοι αγώνες της Προημιτελικής φάσης έχουν οριστεί να γίνουν την επόμενη Τετάρτη 8 Νοεμβρίου και το πρόγραμμα είναι:

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]