ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΚΑΣΤΕΛΛΑ 4-1: Το δεκάλεπτο του τρόμου

4 Νοεμβρίου 2017, 19:14
Χατ τρικ έκανε ο Βαγγέλης Ρουμπής.

Ενα εκρηκτικό δεκάλεπτο, από το 70' έως και το 80', ήταν αρκετό για τον Ολυμπο Γυμνού ώστε να σκορπίσει στους τέσσερις ανέμους την Καστέλλα (4-1).

MVP του αγώνα δεν ήταν άλλος από τον Βαγγέλη Ρουμπή (φωτό) που σημείωσε χατ τρικ.

Ανοιξε το σκορ στο 32' και έκανε το 1-0 για την ομάδα του, όταν μπούκαρε στην αντίπαλη περιοχή, πλάσαρε κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 71' σκόραρε για δεύτερη φορά (2-0), αλλά το εν λόγω γκολ επιτεύχθηκε με κεφαλιά (μετά από συστημένη σέντρα).

Στο 73' σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Σπύρος Αργύρης που πέτυχε ένα έξοχο γκολ, όταν επιχείρησε ένα σουτ από πολύ πλάγια θέση, η πορεία της μπάλας ξεγέλασε τον Κηρόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα του, για το 3-0.

Στο 78' μετά από σέντρα του Αργύρη, πάλι ο Βαγγέλης Ρουμπής χρίστηκε σκόρερ και έκανε το 4-0.

Το μόνο που κατάφερε η Καστέλλα ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο φινάλε από την άσπρη βούλα.

Ο Ξυνογαλάς κέρδισε πέναλτι στο 87', το εκτέλεσε εύστοχα ο σπεσιαλίστας του είδους Αγγελος Κηρόπουλος και μείωσε σε 4-1, που ήταν και το τελικό σκορ.

Πάντως, μολονότι η Καστέλλα γνώρισε βαριά ήττα, το σκορ αδικεί κάπως την εικόνα της, δεδομένου ότι στο β' ημίχρονο ήταν σε γενικές γραμμές ...καλή με επιθετική διάθεση.

Ομως, έχασε τον προσανατολισμό της στο χρονικό σημείο που δέχτηκε μαζεμένα τρία γκολ και μοιραία επέστρεψε στη βάση της με κατεβασμένα τα φτερά.

Διαιτησία: Φώτης, Περιβολάρης - Χασάνδρας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Βαγγέλης Κρόκος): Μωραϊτης, Τουζούν, Σακκής, Αντ. Ρουμπής (75' Ζαχαριάς), Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Κηρύκος, Κοτρογιάννης (85' Κρλατήρας), Βαγγ. Ρουμπής, Σπυρ. Αργύρης (89' Παρασκευάς).

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Γιάννης Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Χασάνδρας, Κουρούπης, Χ. Βότσης, Μακρής, Μπασινάς, Σπανός, Γκίκας, Τσούτσης (46' Ξυνογαλάς), Τζαμίχας (60' Νικούλης), Ορφ. Ζήσης (46' Δεληγιώργης).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]