ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΑΡΤΑΚΗ 2-0: Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες του, με πρωταγωνιστή τον Οντιάμπο

5 Νοεμβρίου 2017, 19:55
Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για τους γηπεδούχους.

Το Αυλωνάρι εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν στο ...διάβα του και νίκησε με 2-0 την Αρτάκη, η οποία ακόμη δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης μετά από έξι αγωνιστικές στην Α' ΕΠΣΕ.

Σε γενικές γραμμές έγινε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν πιο ουσιαστικοί, πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Είχε και η Αρτάκη το ...καλό της διάστημα, ειδικότερα στο δεκάλεπτο από το 20' μέχρι το 30', όταν και πίεσε αρκετά, είχε την υπεροχή, επισκέφτηκε 2-3 φορές απειλητικά την περιοχή του Αυλωναρίου, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Πρωταγωνιστής ο Κενυάτης Οντιάμπο

Πρωταγωνιστής του ματς και των γκολ των γηπεδούχων ήταν ο Κενυάτης Τόμας Οντιάμπο (φωτό).

Το πρώτο γκολ του Αυλωναρίου ήρθε σχετικά νωρίς. Στο 13' ο Τόμας Οντιάμπο έκλεψε την μπάλα και τροφοδότησε τον Μπασούκο. Ο δεύτερος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ασίστ του συμπαίκτη του και με πλασέ έκανε το 1-0.

Και στο 69' ο Οντιάμπο από ...πασέρ έγινε σκόρερ. Ο Βασιλείου έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, την κατάλληλη στιγμή την έδωσε στον Οντιάμπο κι αυτός, αφού πρώτα πέρασε τον γκολκίπερ του ΑΟΝΑ, με πλασέ έκανε το 2-0 και έδωσε μαξιλαράκι ασφαλείας στην ομάδα του ενόψει συνέχειας.

Διαιτησία: Λάμπρου, Αργύρης - Κοντογιαννίδης.

ΑΟ ΑΥΛΩΝΑΡΙΟΥ (Γιάννης Μπασούκος): Τζαβάρας, Μπρεγκανάκου, Φραγγής, Κάραλης, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος, Ζαχαριάς (88' Καράπας), Τομας  Οντιάμπο (86' Α. Καρλής), Β. Βασιλείου (71' Δαφνής), Γ. Καρλής (73' Περιβολάρης).

ΑΟ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ (Παναγιώτης Τοκπασίδης): Τσάμαρης, Γ. Μαστροκώστας, Μπαλαμπάνης, Κονόμι, Μπισμπικόπουλος, Σακ. Τσούτης, Λούκας, Μαντάς (82' Γκέκας), Μπασινάς (53' Λειβαδίτης), Μιχαλάς (88' Λούρος), Κολιόπουλος.

Μέγας Τσιτσιπάς στο θρόνο του Λονδίνου!!

[17/11/2019 - 22:52]