ΚΟΣΚΙΝΑ-ΛΗΛΑΣ 2-2: Στο 83' έσωσαν τα προσχήματα οι Βασιλικαριώτες

5 Νοεμβρίου 2017, 20:57
Με δέκα παίκτες από το 58' έπαιζαν οι γηπεδούχοι, που ήταν πολύ καλοί.

Ενας διαφαινόμενος θρίαμβος για τα Κόσκινα σήμερα στο γήπεδο Κριεζών (σ.σ. μετακόμισαν από τη φυσική τους έδρα) κατέληξε σε ισοπαλία με αντίπαλο τον Λήλα Βασιλικού.

Οι γηπεδούχοι πήραν πολύ ισχυρό προβάδισμα στο α' ημίχρονο, αλλά στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ...ίσια.

Πάντως, για τον Λήλα συνεχίζεται το σύνδρομο των εκτός έδρας αγώνων, όπου μετράει τρία "Χ" σε ισάριθμα ματς.

Οσον αφορά τα Κόσκινα έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και είχαν το πάνω χέρι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να καθαρίσουν και το ματς.

Στο 24' ο Κουϊμτζίδης, που είχε μπει αλλαγή λίγα λεπτά ...πριν, έκανε το 1-0, ενώ στο 31' ο Μήτρου με απευθείας φάουλ έκανε το 2-0.

Ο Λήλας στο β' ημίχρονο κατάφερε να ...τουμπάρει το παιχνίδι.

Κέρδισε πέναλτι στο 52', ο Καραχάλιος το μετέτρεψε σε γκολ και μείωσε σε 2-1.

Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Λαθουρά (απέκρουσε ο Μπιμπάι), αλλά και με τον Παριανό, που βρέθηκε μόνος απέναντι στον Μπιμπάι, καθυστέρησε (φώναζαν για οφσάιντ οι αντίπαλοι) και τελικά έκανε ένα χλιαρό σουτ, που δεν προβλημάτισε τον τερματοφύλακα του Λήλα.

Στο 57' τα Κόσκινα έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πεππέ, στο ντεμπούτο με τη φανέλα της νυν ομάδας του.

Ο Λήλας εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και στο 83' έκανε το 2-2 με κεφαλιά του Νίκο Μαστροκώστα.

Στις καθυστερήσεις ο Μπιμπάι έγινε πάλι ήρωας για την ομάδα του Βασιλικού με σωτήρια επέμβαση απέναντι στον Κοκκάλα που έφυγε μονος του και προσπάθησε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά δεν τα κατάφερε.

Πάντως, η ομάδα του Βασιλικού μετά και τη σημερινή ισοπαλία έμεινε στο -6 από την κορυφή, εκεί που έχει κάνει "κατάληψη" η Ερέτρια.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Σάκης Νικολάου): Τριανταφύλλου, Κόλλιας, Δ. Δήμου, Πεππές, Ευγενίου, Παριανός, Μπασινάς (19' λ.τρ. Κουϊμτζιδης), Ξιφαράς, Λαθουράς, Μήτρου, Κοκκάλας.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γιώργος Λάμπρου): Μπιμπάι, Τζάβρας, Μπούρικας, Τόουρφε (67' Μπαλοζι), Παλαιολόγος, Τσολάκος (27' λ.τρ. Γιωρ. Αγγελάτος), Κουβούσης (34' Ρωμανός), Καραχάλιος, Τσομπάνης (27' λ.τρ. Σεινταράσι), Μαστροκώστας, Δημ. Αγγελάτος.

ΞΙΦΑΣΚΙΑ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Στην κορυφή του κόσμου ο Πάνος Τριανταφύλλου (VIDEO)

[19/11/2019 - 19:25]

Πήρε το χρυσό τη μέρα που και ο Τσιτσιπάς πανηγύρισε την πρωτιά στο ATP Finals. ...περισσότερα

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]