ΛΗΛΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ. 2-0: Μέσα πάει καλά...

11 Νοεμβρίου 2017, 19:10
Τα δυο γκολ σημειώθηκαν σε τρία λεπτά

Μακριά από την έδρα του, ο Λήλας δεν έχει καταφέρει να νικήσει μέχρι τώρα στα τρία ματς που έδωσε. Ομως ...μέσα πάει καλά και πέτυχε την τέταρτη εντός έδρας νίκη του, χωρίς να δεχθεί και πάλι γκολ, κερδίζοντας αυτή τη φορά 2-0 τον Ολυμπιακό Χαλκίδας.

Ο Λήλας έπαιξε χωρίς τους Τοουρφέ, Τσολάκο, Τσομπάνη και Κουβούση σε σχέση με τον τελευταίο του αγώνα στα Κόσκινα (οι τρεις τελευταίοι είχαν αποχωρήσει τραυματίες), ενώ κάτω από τα δοκάρια κάθισε ο Λουκάς Μαντάς κι όχι ο Μπιμπάι.

Οι γηπεδούχοι είχαν βέβαια την κυριαρχία απέναντι στους νεαρούς ερυθρόλευκους, δεν έπιασαν όμως και τη σπουδαία απόδοση (ήταν κακοί στο α' ημίχρονο) και πήραν το "τρίποντο" με δυο γκολ που σημειώθηκαν μέσα σε τρία λεπτά, στην έναρξη του β' ημιχρόνου.

Ο Σάκης Παλαιολόγος άνοιξε το σκορ (1-0) στο 46' και μετά από δυο λεπτά (48') ο Νίκος Μαστροκώστας πέτυχε και το δεύτερο γκολ (2-0), με το οποίο ...έφθασε τον συμπαίκτη του Μάριο Καραχάλιο (έχουν πετύχει και οι δυο από 4 γκολ).

Διαιτησία: Καλαμάτας, Πριόνας-Κούκουρα.

ΛΗΛΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ (Γ. Λάμπρου): Μαντάς,Τζάβρας (72' Κικίδης), Μπούρικας (60' Σεινταράση), Καρλατήρας, Παλαιολόγος, Ρωμανός, Μπαλόζι (57' Γ. Αγγελάτος), Καραχάλιος, Κατσίμπρας, Μαστροκώστας (71' Μετοχιάτης), Δ. Αγγελάτος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ. (Χαρ. Σαχίνης): Τζουβάρας, Κικίδης, Πάλλης, Βελής, Σταύρου, Φρυγανάς (91' Χατζηαντωνίου), Φούρλης (68' Μυτάκης), Τζαφέρος,Τσιούνης (82' Αθανασόπουλος), Παπαδέδες (53' λ.τ. Μάλλιαρης), Κυτίνος.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]