ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-0: "Δαίμονας" στο κάστρο του

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-0: Δαίμονας στο κάστρο του
18 Νοεμβρίου 2017, 18:00
Ξαναχτύπησε με γκολ ο μικρός Γιάννης Σταματούκος

Πέρσι τέτοιο καιρό ο Ολυμπος έχανε με 4-0 από τον Ελλήσποντο μέσα στο Γυμνό. Φέτος, όμως, το γήπεδό του, έχει γίνει κάστρο και η ομάδα της Λαμψάκου έχασε με 1-0. Παράλληλα, οι της Γυμνού υποσκέλισαν τους αντιπάλους τους (και) στη βαθμολογία, αφού τους ξεπέρασαν και σκαρφάλωσαν στην 4η θέση.

Ηταν η 4η νίκη σε πέντε αγώνες του Ολύμπου στην έδρα του (έχει και μια ισοπαλία με την ομάδα των πολλών μεταγραφών, τον Λήλα) και ήδη έχει μαζέψει περισσότερους βαθμούς (13) απ' όσους είχε συγκεντρώσει πέρυσι στον α' γύρο (12 β. από τους οποίους οι 3 β. χωρίς αγώνα με την Ακ. Ιστιαίας).

Από την άλλη, η ομάδα της Λαμψάκου μετά από μια αρκετά καλή πορεία στο διάστημα 3η - 6η αγωνιστική, υπέστη δυο συνεχόμενες ήττες (η πρώτη από ΑΕΚ Χαλκίδας την περ. βδομάδα).

Η νικήτρια σήμερα, πήρε το "τρίποντο" με ένα γκολ (1-0), που σημειώθηκε πολύ νωρίς (3') με το νεαρό, αλλά ιδιαίτερα "δαιμόνιο", Γιάννη Σταματούκο (φωτό).

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν καλό πρόσωπο λίγο πριν τελειώσει το 45λεπτο και στις αρχές του β' ημιχρόνου, αλλά ο Ολυμπος κρατήθηκε όρθιος και απέδειξε εκ νέου ότι πρέπει να τον υπολογίζουν ιδιαίτερα όλοι οι αντίπαλοι, ειδικά μέσα στο ...κάστρο του.

Να σημειώσουμε ότι από την αρχή του αγώνα και σχεδόν μέχρι το τέλος έπαιξε ο 15χρονος Μαξμίλιαν-Νικόδημος Prezepiora (Πολωνικής καταγωγής) του Ελλησπόντου, ο οποίος στα τελευταία λεπτά αγωνίστηκε με 10 παίκτες λόγω αποβολής (για δεύτερη φορά φέτος) του Σπύρου Νάτση, στο 88'.

Διατησία: Κούκουρα, Δάλλας-Ρέτσας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γιώργος Κρόκος): Μωραϊτης, Τουζούν (88' Α. Μπαρώτας), Σακκής, Γ. Ζαχαριάς (73' Σ. Αργύρης), Θωμόπουλος, Σταματούκος, Ντούρμας, Κηρύκος, Κοτρογιάννης (63' Τσίγκας), Ευαγγ. Ρουμπής, Μακρής.

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Νάτσης, Κούτρας, Κουτσαυλής, Σπυράκης (60' Νόνας), Νκολάου, Χαλιώτης (70' Κοντάκης), Λάμπρου, Κορκόβελος (46' Mαρίνος), Prezepiora (86' Φτούλης).

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα