ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2-3: Η τρίποντη απόδραση των νεοφώτιστων

19 Νοεμβρίου 2017, 20:26
Από 2-1 το γύρισε και πανηγύρισε.

Σπουδαίο ματς παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Βατώντα για την αναμέτρηση του Αστέρα με τη Σκεπαστή.

Η νεοφώτιστη ομάδα έδειξε σθένος και πυγμή στο β' ημίχρονο και μολονότι έχανε με 2-1, κατάφερε και ...τούμπαρε το ματς, επιστρέφοντας στη βάση της με ένα σπουδαίο διπλό.

Την περ. εβδομάδα η Σκεπαστή έχασε με 3-2 στην έδρα της από το Αυλωνάρι και σήμερα νίκησε με το ίδιο σκορ μέσα στον Βατώντα.

Στο α' ημίχρονο ο Βατώντας είχε τον έλεγχο του ματς και μόλις στο 11' προηγήθηκε 1-0 με σουτ του Κούκα.

Η Σκεπαστή ισοφάρισε 1-1 στο 16' με σουτ έξω από την περιοχή του Δημ. Γερογιάννη.

Στη συνέχεια ο Βατώντας δεν ...έπαψε να έχει τα ηνία, αλλά το 1-1 δεν άλλαξε μέχρι την ανάπαυλα.

Στο β' ημίχρονο η Σκεπαστή βελτίωσε αρκετά την απόδοσή της, αλλά ο Βατώντας κατάφερε να ξαναπάρει το προβάδισμα (2-1) με φάουλ του Κηρύκου.

Ομως, από 'κει και μετά η πλάστιγγα έγειρε για τη Σκεπαστή, που παίζοντας έξυπνα κατάφερε να γυρίσει το ματς και να το κάνει 2-3.

Στο 73' ο Θαν. Θαλασσινός με ατομική ενέργεια ισοφάρισε σε 2-2 και στο 81'  ο Αποστόλης Γεωργίου με απευθείας φάουλ από πλάγια θέση έκανε το 2-3, σκορ που δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Οπως ήταν φυσικό οι παίκτες της Σκεπαστής πανηγύρισαν έξαλλα τη μεγάλη τους νίκη.

Διαιτησία: Βρακάς, Πασχαλίδης - Ρέτσας.

ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΤΩΝΤΑ (Βαλήλας): Κυριακόπουλος, Χασανλάρι, Τσώκος (54' Σκούρος), Κατσαούνης, Ντούκα, Γούναρης (55' Γιαννουκάκος, 87' Γούσιας), Ματράκας (81' Μαμτζαδέριας), Κηρύκος, Μιχαηλίδης, Κούκα, Νεσίμι.

ΑΟ ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ (Μπεκάκος): Αλεξίου, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Αγιασοφίτης, Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Καρατζούδης (55' Ντέντης), Ι. Β. Θαλασσινός, Γεωργίου (87' Π. Γερογιάννης), Α. Θαλασσινός (92' Κατσικογιάννης), Δ. Γερογιάννης (75' Τσούπρος).

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]