ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ.-ΑΙΔΗΨΟΣ 3-3: Στις καθυστερήσεις γλίτωσαν από την ήττα

19 Νοεμβρίου 2017, 23:00
Παραμένουν χωρίς νίκη οι ερυθρόλευκοι της Χαλκίδας

Ούτε και την 8η αγωνιστική κατάφερε να νικήσει ο Ολυμπιακός Χαλκίδας, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στην Αιδηψό. Μάλιστα, οι ερυθρόλευκοι γλίτωσαν στο παρά κάτι μια νέα ήττα, αφού ισοφάρισαν την ομάδα της Βόρειας Εύβοιας στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Ο Ολυμπιακός πάντως, έδειξε αρκετά ανεβασμένος και θα μπορούσε στο πρώτο ημίχρονο που προηγήθηκε με 2-1, να είχε πάρει μεγαλύτερο προβάδισμα αν ήταν πιο προσεκτικοί οι νεαροί Πάλλης και Τσιούνης.

Από την πλευρά τους, οι φιλοξενούμενοι, που έπαιξαν ξανά με τον Ψαρρά κάτω απ' τα δοκάρια τους (τραυματίστηκε ο Κυριάκου), ήταν καλοί επιθετικά, αλλά παρουσίασαν αμυντικές αδυναμίες.

Η επιθετικότητα τους στις αρχές του αγώνα, κάτι που το συνηθίζουν, παίζοντας μέσα-έξω, απέφερε ένα γκολ (0-1) στο 12' με τον Τίτο Μπιμπάι μετά από συνδυασμό με τον αδελφό του, που έπαιξε κι αυτός από την αρχή στο σημερινό αγώνα.

Ομως, δεν πρόλαβε να χαρεί το γκολ η Αιδηψός, αφού με τη σέντρα, ο Κυτίνος  ισοφάρισε (1-1) για τον Ολυμπιακό, ο οποίος ανέβασε αρκετά την απόδοσή του και απείλησε την άμυνα των βορείων.

Ομως, πέτυχε μόνο ένα γκολ και προηγήθηκε (2-1) με σκόρερ τον Πάλλη στο 42'.

Στο β' ημίχρονο συνέχισε την επιθετικότητά του ο Ολυμπιακός, είχε και δοκάρι (71’), μέχρι που άρχισε να αντιδρά η Αιδηψός λίγο πριν μπει ο αγώνας στο τελευταίο 10λεπτο.

Στο 83' ισοφάρισε με τον Αντριαν Μπιμπάι σε 2-2 και στο 89' έγινε η ανατροπή με τον Αργύρη Στεργίου να πετυχαίνει και το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα (2-3).

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να πικραθούν αφού ο Τσιούνης με ένα πολύ ωραίο σουτ ισοφάρισε σε 3-3 για την ομάδα του και στέρησε από την Αιδηψό το πρώτο της τρίποντα μακριά απ' την έδρα της.

Διαιτησία: Παπακυριάκος, Σοφίου-Καρβελάς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Χ. (Γιάν. Οικονόμου-Χαρ. Σαχίνης):  Τζουβάρας, Αρβανίτης (90' Μπασινάς), Κικίδης, Βελής, Σταύρου, Φρυγανάς, Κυτίνος, Τζαφέρος, Παλλης Μάλλιαρης (75' Φουρλης), Τσιούνης.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γιω. Δημητρίου):  Ψαρράς, Σιρπιτσιόγλου (81' Καπλανάι), Καραγκούνης (55' Βασιλείου),  Κάππες(65' Φώτου), Μ. Αναγνώστου, Σαμπάι, Στεργίου, Ν. Αναγνώστου (72' Στέκας), Μακρής, Τίτο Μπιμπάι,  Αντρ.  Μπιμπάι.