ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ-ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ (ΠΑΙΔΕΣ) 2-2: Με έξοχο φάουλ πήρε το "Χ"

22 Νοεμβρίου 2017, 15:30
Θαυμάσια εμφάνιση από τη Μικτή της ΕΠΣΕ.

Με αρκετά καλή εμφάνιση οι Παίδες της Εύβοιας απέσπασαν ισοπαλία 2-2 στον Βόλο (ΕΑΚ) από την ΕΠΣ Θεσσαλίας, που είχε κερδίσει τους δυο προηγούμενους αγώνες της.

Η Μικτή της Εύβοιας προηγήθηκε στο σκορ, αλλά στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλύτερα κι έκαναν την ανατροπή. Ομως, στο τέλος ανέκαμψαν οι Ευβοείς, ισοφάρισαν κι ...έκοψαν τη φόρα των Θεσσαλών.

Με γκολ του Ευφραίμ Κατσαρή στο 32' προηγήθηκε η Εύβοια που ήταν καλύτερη στα πρώτα 40 λεπτά του αγώνα και είχε ευκαιρίες για να πάει στ' αποδυτήρια με ακόμη ένα γκολ.

Στο β' ημίχρονο οι Παίδες της ΕΠΣΘ ανέβασαν στροφές. Ισοφάρισαν γρήγορα (45') με τον Τζιανή και στο 57' έφεραν τούμπα το αποτέλεσμα με γκολ του Κολώνια. Είχαν και δοκάρι με τον Καλόγηρο από εκτέλεση φάουλ στο 65', ενώ ο Πρίνος έκανε μια ωραία απόκρουση λίγο μετά σε τετ-α-τετ με τον Γλύκο.

Ακολούθησε, στα τελευταία λεπτά, η άνοδος της απόδοσης της Μικτής Εύβοιας που κυνήγησε την ισοφάριση, αλλά ο τερματοφύλακας της Θεσσαλίας κράτησε το 2-1 με θαυμάσιες επεμβάσεις.

Η επιμονή, όμως, των νεαρών παικτών της Εύβοιας έφερε αποτέλεσμα στο 90' που ο Λιατίφης εκτέλεσε έξοχα φάουλ έξω από την περιοχή κι έστειλε την μπάλα στο "Γ" της αντίπαλης εστίας, ισοφαρίζοντας σε 2-2, σκορ που ήταν και το τελικό.

ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ (Α, Μάνδαλος): Πουλιάνας, Μπαϊράμης, Αδάμος (41' Σανάι), Κουτσιμπάνας, Χολέβας, Κωστούλας (62' Μπουμπούκης), Τζιανής (80' Παναγούλας), Γλύκος (78' Μπαλούλης), Κολώνιας, Καλόγηρος, Ζαρίφης (41' Τζαφλέρης).

ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ (Θαν. Γουρνάς): Πρίνος, Συκάς (52' Φωτιάς), Μυτάκης, Μπενίσης, Πετράκης, Λιατίφης, Τσαραντάνης (78' Ιωάννου), Καπατσούλιας (63' Ρέτσας), Κατσαρής (78' Οικονόμου), Βουρδάνος (78' Κουστιμπής), Αλαφάκης.

Α'-Β'-Γ' ΕΠΣΕ: Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων της Εύβοιας

[26/11/2021 - 13:28]

Ο Στέλιος Φώτης θα σφυρίξει στη Μακρυκάπα και στην Ιστιαία. Ο Κασομούλης στο ματς Δροσιά-Ολυμπος. ...περισσότερα