ΣΚΕΠΑΣΤΗ-ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ 3-4: Μόλις βγήκε ο Κιαπέκος, μπήκαν οι παίκτες του στα δίχτυα

26 Νοεμβρίου 2017, 20:10
Φοβερή ανατροπή των "Λύκων" μέσα σε λίγα λεπτά.

Πρέμιερ Λιγκ έγινε το γήπεδο της Σκεπαστής και ύστερα από ένα συγκλονιστικό ματς η Μακρυκάπα πέρασε με διπλό, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-3 της ομάδας της Β. Εύβοιας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και στο 3' έκαναν το 1-0 με σκόρερ τον Θανάση Θαλασσινό.

Η Μακρυκάπα δεν πτοήθηκε και στο 25' έφτασε στην ισοφάριση με ένα έξοχο γκολ -με ψαλιδάκι- του Μπαϊμπάκη για το 1-1.

Η Σκεπαστή, όμως, ξαναχτύπησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α' ημιχρόνου (45'+1). Ο Γερογιάννης με σουτ έκανε το 2-1 και μ' αυτό το σκορ πήγαν οι δυο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο β' ημίχρονο η Μακρυκάπα ανέβασε την απόδοσή της, αλλά το γκολ της ...εκ νέου ισοφάρισης δεν ...ερχόταν κι ο εκνευρισμός στον πάγκο και στον προπονητή της ...μεγάλωνε.

Τελικά, ο Σέγκος απέβαλε τον Νίκο Κιαπέκο (προφανώς για διαμαρτυρία), αλλά μόλις ο προπονητής ...βγήκε, οι παίκτες του ...μπήκαν στα αντίπαλα δίχτυα.

Στο 74' πήγε πίσω από τα κάγκελα ο Κιαπέκος και στο 76' ο Σίδερης έκανε το 2-2.

Μέσα σε ελάχιστα λεπτά ακολούθησαν άλλα δυο γκολ για τους "Λύκους", που μετέτρεψαν το παιχνίδι σε θρίαμβο.

Στο 80' ο Σίδερης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε την ολική ανατροπή πετυχαίνοντας το 2-3, ενώ στο 82' ο Κουτσαυλής έκανε το 2-4 για τη Μακρυκάπα, που είχε πάρει φόρα.

Το μόνο που κατάφερε η Σκεπαστή ήταν να μειώσει σε 3-4 στο 92' με γκολ του Ιωαν. (του Βασ.) Θαλασσινού.

Διαιτησία: Σέγκος, Δελχάς - Κελεπούρης.

ΑΟ ΣΚΕΠΑΣΤΗΣ (Μπεκάκος): Αλεξίου, Ι. Αθ. Θαλασσινός, Αγιασοφίτης (80' Γοργομάτης), Καλλίτσης, Καψάλας, Κωνσταντός, Γεωργίου, Ι. Β. Θαλασσινός, Καρατζούδης (62' Ντέντης), Αθ. Θαλασσινός, Δ. Γερογιάννης (66' Τσούπρος).

ΑΟ ΜΑΚΡΥΚΑΠΑΣ (Νίκος Κιαπέκος): Αναστασίου, Λέκκας, Χασάνδρας, Α. Καρκαλής, Τσουμάνης, Σηφάκης, Γκίκας (86' Ι. Καρκαλής), Σεχάι (92' Πολυχρόνης), Μπαϊμπάκης (58' Μαρίνος), Σίδερης (89' Βουρδάνος), Κουτσαυλής.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα