ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 2-2: Πολύ σκληρός για να πεθάνει

3 Δεκεμβρίου 2017, 17:35
Ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις οι ερυθρόλευκοι.

Με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα (δεν είναι η πρώτη φορά) ο Ολυμπιακός Χαλκίδας αποδείχθηκε πολύ σκληρός για να πεθάνει και γλίτωσε την ήττα στο Πάρκο του Λαού, ισοφαρίζοντας σε 2-2 την αξιόμαχη Σκεπαστή.

Ωστόσο, οι ερυθρόλευκοι παραμένουν χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δέκα ματς και τα περιθώρια πλέον, είναι ασφυκτικά.

Ο Ολυμπιακός είναι ουραγός (μαζί με την ΑΕΚ Χ.), έχοντας συμπληρωθεί το 1/3 του φετινού "μαραθωνίου".

Η Σκεπαστή από την άλλη, ανέβηκε στους 9 βαθμούς και συνεχίζει να ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον, αν και τις δυο τελευταίες αγωνιστικές θα μπορούσε να είχε μεγαλύτερη συγκομιδή.

Την περ. αγωνιστική έχασε στην έδρα της -με ανατροπή- με 4-3 από τη Μακρυκάπα, ενώ σήμερα αν και ανέτρεψε το εις βάρος της 1-0, κρατούσε τη νίκη μέχρι το 93', αλλά ισοφαρίστηκε λίγο πριν ο Παπαποστόλου σφυρίξει τη λήξη του ματς.

Στο πρώτο ημίχρονο μπορεί να μην σημειώθηκε κάποιο γκολ, αλλά ο ρυθμός του αγώνα ήταν καλός, σ' ένα αμφίρροπο ματς, με τις δυο ομάδες να παίζουν ανοιχτά, κι όχι βάζοντας ...πούλμαν μπροστά από την εστία τους.

Στο β' ημίχρονο μπήκαν και τα τρία γκολ που διαμόρφωσαν την έκβαση του αγώνα.

Ενα β' ημίχρονο, που ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Ολυμπιακό Χαλκίδας, καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0 στο 48' με κεφαλιά του Μπασινά.

Η Σκεπαστή, όμως, βρήκε όχι απάντηση, αλλά ...απαντήσεις.

Στο 59' ο Ι.Β. Θαλασσινός ισοφάρισε σε 1-1 και στο 65' ο Θαν. Θαλασσινός με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Ο ΟΣΦΧ προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε με τη χρυσή αλλαγή, τον Μυτάκη στο 93'. Με κεφαλιά (από κόρνερ) έκανε το τελικό 2-2.

Ο Ολυμπιακός Χαλκίδας σήμερα δεν είχε στην αποστολή τον Γρηγόρη Παπαδέδε, που έχει έναν τραυματισμό και θα υποβληθεί σε αρθροσκόπηση.

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Καμπούρης, Αντωνίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σαχίνης/Οικονόμου): Τζουβάρας, Αρβανίτης (83' Ράνα), Ραβανός (86' Μυτάκης), Κικίδης, Σταύρου, Φρυγανάς, Κυτίνος, Τζαφέρος, Μάλλιαρης (65' Φουρλής), Μπασινάς (83' Αθανασόπουλος), Πάλλης.

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Μπεκάκος): Αλεξίου, Αθ. Ιωαν. Θαλασσινός, Ντέντης, Π. Γερογιάννης, Τσούπρος, Κωνσταντός, Καψάλας, Ιωαν. Βασ. Θαλασσινός, Γεωργίου (86' Γοργομάτης), Αθ. Θαλασσινός (90' Καλλίτσης), Δημ. Γερογιάννης (73' Καρατζούδης).

Φάση από το σημερινό παιχνίδι Ολυμπιακός Χαλκίδας-Σκεπαστή στο Πάρκο του Λαού.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα