ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΚΟΣΚΙΝΑ 1-0: Σκόραρε πάλι ο Βασίλης Τσαλιαγκός

9 Δεκεμβρίου 2017, 19:47
Εφτασε τα 198 γκολ - Υπό παραίτηση ο Σάκης Νικολάου.

Στα τέσσερα προηγούμενα ματς είχε σκοράρει από δυο φορές. Σήμερα ο Βασίλης Τσαλιαγκός βρήκε μία φορά δίχτυα και χάρισε τη νίκη με 1-0 στο Αυλωνάρι (πάτησε στην 3η θέση) κόντρα στα Κόσκινα, που ταξίδεψαν στην έδρα των κιτρινόμαυρων με δώδεκα μόλις παίκτες!

Να σημειώσουμε ότι ο Βασίλης Τσαλιαγκός έφτασε τα 10 φετινά γκολ και τα 198 στη μεγάλη κατηγορία της Εύβοιας (σ.σ. στην έντυπη Γνώμη μπορείτε να διαβάσετε ένα αφιέρωμα για τον χαρισματικό φορ).

Το νικητήριο γκολ (με πλασέ του Τσαλιαγκού) σημειώθηκε στο 40' για το Αυλωνάρι, το οποίο στο α' ημίχρονο είχε και τέσσερα δοκάρια (!) με τους Τσαλιαγκό, Καρλή, Ζαχαριά και Καραλή.

Τα Κόσκινα δεν κατάφεραν να αντιδράσουν στο β' ημίχρονο, ενώ στάθηκαν και άτυχα, καθώς ο βασικός τους επιθετικός, Κουϊμτζίδης, τραυματίστηκε στο α' ημίχρονο και τη θέση του πήρε ο Παριανός, ενώ στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου τραυματίστηκε και ο Κόλλιας και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με δέκα παίκτες.

Ολα αυτά τα προβλήματα έχουν φέρει σε πολύ δύσκολη θέση τον προπονητή της ομάδας Σάκη Νικολάου, ο οποίος υπέβαλλε την παραίτησή του.

Το τοπίο στα Κόσκινα με τον προπονητή θα ξεκαθαρίσει τις επόμενες ώρες.

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Δελχάς - Κελεπούρης.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Ι. Μπασούκος): Τζαβάρας, Παππάς (65' Μπρεγκανάκου), Δαφνής, Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Δημ. Μπασούκος, Ζαχαριάς, Βασ. Τσαλιαγκός (89' Βασιλείου), Ιωαννίδης (65' Περιβολάρης), Καρλής (72' Καράπας).

ΚΟΣΚΙΝΑ (Σ. Νικολάου): Τριανταφύλλου, Γ. Δήμου, Δ. Δήμου, Πεππές, Κόλλιας, Ευγενίου, Κοκκάλας, Ξιφαράς, Κουϊμτζίδης (42' λ.τρ. Παριανός), Μήτρου, Λαθουράς.

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[11/11/2019 - 23:55]

Στα 8 γκολ έφθασε ο Γιάννης Σίμωσης του Ταμυναϊκού με το χατ-τρικ στη Δροσιά ...περισσότερα

ΣΛΟΥΚΑΣ ΓΙΑ ΠΑΝΟ ΚΕΜΑΛ: Ημουν συγκεντρωμένος στον αγώνα

[11/11/2019 - 15:30]