ΚΑΣΤΕΛΛΑ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 2-0: Ο παλιός είναι αλλιώς και τον λένε Ορφέα Ζήση

17 Δεκεμβρίου 2017, 17:55
Μπήκε αλλαγή και σημείωσε και τα δυο γκολ.

Από τον πάγκο ήρθε ο "γερόλυκος" της Καστέλλας, αλλά και ικανότατος σκόρερ, Ορφέας Ζήσης και ξελάσπωσε τους γηπεδούχους, που επικράτησαν με 2-0 του Ελλήσποντου.

Ο Ζήσης (αριστερά στη φωτό) αντικατέστησε τον Ξυνογαλά στο 60΄και δύο λεπτά αργότερα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 63' με κεφαλιά έκανε το 1-0, ενώ στο 87', από λάθος στην άμυνα της ομάδας της Λαμψάκου ...τσίμπησε την μπάλα, ο Ζήσης  και με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Ο Ελλήσποντος είχε μία ελαφριά υπεροχή στο α' ημίχρονο, αν και η ποιότητα του ματς ήταν μέτρια.

Στο β' ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, αλλά οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, εκμεταλλεύτηκαν και τα ατομικά λάθη των παικτών του Ελλήσποντου και με αιχμή του δόρατος τον Ορφέα Ζήση έφτασαν στο "τρίποντο" της νίκης.

Οι δυο ομάδες τέλειωσαν το ματς με 10 παίκτες (αποβλήθηκαν ο Μακρής  στο 86' και ο Κατσικαβάλης στο 93').

Διαιτησία: Παπαποστόλου, Καμπούρης-Κοτταρά.

ΚΑΣΤΕΛΛΑ (Ι. Παπαθεοδώρου): Κηρόπουλος, Κουρούπης, Κεχαγιάς (46' Τζαμίχας), Χαρ. Βότσης, Μακρής, Μπασινάς, Σπανός, Γκίκας, Τσούτσης (46' Νικούλης), Ξυνογαλάς (60' Ορφ. Ζήσης), Δεληγιώργης (89' Ξύγκης).

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Ι. Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Κοντάκης, Κουσερής, Κουτσαυλής (89' Μούτσος), Σπυράκης, Νικολάου, Κούτρας,  Λάμπρου (84' Φτούλης), Νόνας (61' Λάζρι), Νάτσης.

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα