ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ-ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ 4-1: Πετάει από τεσσάρα σε τεσσάρα

17 Δεκεμβρίου 2017, 17:40
Ντέρμπι στα χαρτιά αποδείχθηκε το γειτονικό ματς.

Από τεσσάρα σε τεσσάρα πετάει η Μακρυκάπα που σκόρπισε στους τέσσερις ανέμους και τον Παντριαδικό, ο οποίος υπέστη την πρώτη του ήττα  με τον Θανάση Λαφαζάνη στον πάγκο του (είχαν προηγηθεί δυο ματς με ισάριθμες ισοπαλίες κόντρα σε Αυλωνάρι και Βατώντα).

Η Μακρυκάπα, που κέρδισε με 4-1, είχε βάλει τέσσερα γκολ και στην Σκεπαστή, αλλά και στο Γυμνό.

Σήμερα, πέταγε ξανά φωτιές και καθάρισε το ματς από το α' ημίχρονο, όταν και προηγήθηκε με 3-0, εκμεταλλευόμενη τις στημένες φάσεις.

Στο 7' από κόρνερ του Σίδερη, ο Παναγιώτης Κουτσαυλής με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 32' πάλι από κόρνερ του Σίδερη, ένας αμυντικός, ο Τσουμάνης με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0.

Εξι λεπτά αργότερα, στο 38', ήρθε και το τρίτο γκολ.

Ο Σεχάι ήταν αυτός που με κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-0, ύστερα από εκτέλεση φάουλ.

Στο β' ημίχρονο η Μακρυκάπα συνέχισε να έχει την υπεροχή και στο 71' ο Παναγιώτης Μπαϊμπάκης με πλασέ μετά από δεύτερη προσπάθεια (προηγήθηκε σουτ του Σηφάκη στο δοκάρι), έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του για το 4-0.

Το μόνο που κατάφερε ο Παντριαδικός ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής, στο 90' με πλασέ του Καραντάκη, που μείωσε σε 4-1. Ο Καραντάκης έφτασε τα δέκα γκολ στο πρωτάθλημα και είναι τρίτος στην κατάταξη των σκόρερ, αλλά η ομάδα του από τρίτη που τερμάτισε την πρ. σεζόν, τώρα είναι τέταρτη από το τέλος.

Διαιτησία: Βρακάς, Παππάς - Καρβελάς.

ΜΑΚΡΥΚΑΠΑ (Νίκος Κιαπέκος): Αναστασίου, Λέκκας (82' Χ. Κολιόπουλος), Χρ. Χασάνδρας, Α. Καρκαλής, Τσουμάνης, Σηφάκης, Γκίκας (79' Σιλιβάκος), Σεχάι, Μπαϊμπάκης (75' Πολυχρόνης), Σίδερης, Κουτσαυλής (70' Σμπρίνης).

ΠΑΝΤΡΙΑΔΙΚΟΣ (Θανάσης Λαφαζάνης): Οικονομίδης, Πασάι, Κερίζα, Χαζαρίδης, Σκευοφύλαξ (54' Χ. Αναστασίου), Τσαλιαγκός, Γιωρ. Χασάνδρας (58' Βαξεβάνης), Μάλλιαρης, Τσούτσης (70' Παπακωνσταντίνου), Καραντάκης, Δημ. Χασάνδρας (74' Καραμπέτσος).