ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΑΡΤΑΚΗ 0-2: Αχαστη με τον Ζέρβα στο τιμόνι

6 Ιανουαρίου 2018, 19:59
Πέρασε και από το Πάρκο του Λαού.

Αχαστη με τον Ζέρβα στο τιμόνι ...και στο Πάρκο του Λαού αποδείχθηκε η Αρτάκη, που νίκησε την ΑΕΚ Χαλκίδας, αλλά και την ...κούρασή της, καθώς οι ερυθροκίτρινοι προέρχονταν από 120 λεπτά αγώνα στο Κύπελλο με τον Ταμυναϊκό.

Επίσης ο Ζέρβας δεν είχε στη διάθεσή του, τους Γιώργο Μαστροκώστα και Μπαλαμπάνη, που αποβλήθηκαν στον περασμένο αγώνα με την ομάδα του Αλιβερίου.

Παρόλ' αυτά ο ΑΟΝΑ έδειξε χαρακτήρα και άφησε την ΑΕΚ Χαλκίδας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο ντεμπούτο του Τάσου Ταυταρίδη στον κιτρινόμαυρο πάγκο.

Στο α' ημίχρονο η Αρτάκη ήταν καλύτερη, με περισσότερες τελικές και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 25'.

Σ' αυτό το λεπτό ο Λούρος με φοβερό σουτ έξω απ' την περιοχή αιφνιδίασε τον Ζαφειρόπουλο κι έγραψε το 0-1.

Στο β' ημίχρονο ανέβηκε η ΑΕΚ Χαλκίδας και προσπάθησε να αντιδράσει. Επιχείρησε να γίνει απειλητική, αλλά της έλειπε η ουσία και το καθαρό μυαλό στην τελική ενέργεια.

Η Αρτάκη από ένα σημείο και μετά επεδίωξε να διατηρήσει το προβάδισμά της, χωρίς να ανοίγεται ιδιαίτερα, προσπαθώντας να προφυλαχθεί στην ...κόντρα των γηπεοδύχων.

Τελικά, "κλείδωσε" το τρίποντο στο 94' με γκολ-φάουλ του Γκάβαλη, που έκανε το 0-2.

Διαιτησία: Πόγκας, Καμπούρης - Παππάς.

ΑΕΚ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τάσος Ταυταρίδης): Ζαφειρόπουλος, Ντεγιάννης, Κοτρότσιος, Καρβούνης, Τζαφέρος, Ηλιόπουλος, Τριανταφύλλου, Χρόνης, Σταμέλος, Λάμτσε, Πεσχύρας, Καλέντζης.

ΑΡΤΑΚΗ (Βαγγέλης Ζέρβας): Τσάμαρης, Ταψής, Γκάβαλης, Μπισμπικόπουλος, Τσούτης, Χιούσκα, Κολιόπουλος, Κονόμι, Μπασινάς, Λούρος, Γκέκας.

Οι διαιτητές στους αγώνες των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[21/11/2019 - 23:01]

Στο Λήλας-Ταμυναϊκός ο Φώτης με Κελεπούρη και Παππά ...περισσότερα

Μιχάλης Μαύρος: Δίνουμε μάχη για τη σωτηρία χωρίς ...κομπιουτεράκια

[21/11/2019 - 14:20]

Τι λέει ο προπονητής του ΑΟ Ν. Αρτάκης και για τον αγώνα της Κυριακής με τον Παναρκαδικό. ...περισσότερα