ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ 2-2: Ντεμπούτο με Χ για Αγγελο Βογιατζή

6 Ιανουαρίου 2018, 19:21
Αλλαξε χέρια το προβάδισμα στο σκορ.

Ισόπαλος με 2-2 στον Βατώντα ήρθε ο Ηρακλής Ψαχνών στο ντεμπούτο του Αγγελου Βογιατζή στον πάγκο του "ροπαλοφόρου".

Ο Βατώντας προηγήθηκε στο σκορ, αλλά ο Ηρακλής με δυο ...απανωτά γκολ του Σμυρναίου -που ήρθε από τον πάγκο- στο φινάλε του α' ημιχρόνου, πήρε στα χέρια του, το τιμόνι του οδηγού.

Τελικά, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Στο α' ημίχρονο ο Βατώντας είχε την υπεροχή, με τον Ηρακλή να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα.

Στο 22' οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία με τον Κούκα.

Ο Μιχαηλίδης στο 28' έκανε το 1-0 για τον Βατώντα. Ο Νεσίμι σέντραρε και ο Μιχαηλίδης με σουτ ...βρήκε δίχτυα.

Στο μεταξύ, από το 26' ο Σμυρναίος είχε μπει στη θέση του Τσούμαρη για τον Ηρακλή και στο 41' ισοφάρισε σε 1-1, μετά από ασίστ του Χασαπίδη.

Ο Σμυρναίος είχε και μία καλή ευκαιρία στο 38' (μπήκε αγριεμένος στο ματς).

Στο 44' ο Σκριβάνος σέντραρε στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας και ο Σμυρναίος με κεφαλιά έκανε το 1-2.

Ο Ηρακλής Ψαχνών, όμως, δεν έφτασε στη νίκη, καθώς ο Βατώντας αντέδρασε.

Στο β' ημίχρονο λοιπόν, με γκολ του Γούναρη στο 71' διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Βρακάς, Κωνστάντιος, Κελεπούρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΤΩΝΤΑ (Γιώργος Βαλήλας): Λαθούρας (46' Κώστογλου), Τσώκος, Νεσίμι, Κηρύκος (66' Κατσαούνης), Ντούκα, Γούναρης, Ματράκας (64' Μαμτζαδέριας), Κούκα, Μιχαηλίδης, Γιαννουκάκος, Σκούρος (46' Χασανλάρι).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ (Αγγελος Βογιατζής): Ανδρούτσος, Κοροβέσης, Δούλος, Μπελίτσος, Μαρίνος, Γκούρλας, Χασαπίδης (85' Στούπας), Τουρκοχωρίτης, Παν.Λ. Σκριβάνος, Τόλης, Τσούμαρης (26' Σμυρναίος).

Η αγωνιστική και πνευματική αντίδραση του ΑΟΝΑ να γίνει οδηγός για τη συνέχεια

[15/11/2019 - 19:30]

Μεγάλη υπόθεση οι νεαροί παίκτες να αισθάνονται ισότιμα κομμάτια του ρόστερ. ...περισσότερα

ΒΟΛΕΪ-Β' ΕΘΝΙΚΗ: Αλωσε το Γαλάτσι η ανδρική ομάδα του ΟΠΕΧ

[15/11/2019 - 18:37]

Θρίλερ το πρώτο σετ, πάτησε γκάζι στα επόμενα δύο και ...καθάρισε. ...περισσότερα