ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΑΙΔΗΨΟΣ 1-1: Οι γηπεδούχοι ...τσίμπησαν το βαθμό στο 94'

7 Ιανουαρίου 2018, 20:45
Με υπέροχο γκολ του νεαρού Σταματούκου

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς ανάμεσα στον Ολυμπο και την Αιδηψό που έγινε στο Γυμνό, αλλά η ομάδα που ...τσίμπησε το βαθμό ήταν η γηπεδούχος που ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό τον καθυστερήσεων με ένα υπέροχο γκολ του Σταματούκου.

Η Αιδηψός ήταν αυτή που μπήκε στο ματς από την αρχή, ξανά, με επιθετικές ορέξεις κι έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τον Φώτου, αλλά και ο Ολυμπος στάθηκε άτυχος σε δυο φάσεις, όταν η μπάλα... βρήκε δοκάρι σε ισάριθμες προσπάθειες των παικτών του (Mακρής και Ντούρμας).

Στο 71' κι ενώ πίεζαν οι γηπεδούχοι, η Αιδηψός βγήκε στη αντεπίθεση και η υπέροχη προσπάθεια του Ιντριντ Μπιμπάι κατέληξε σε γκολ. Οι φιλοξενούμενοι με δυνατή άμυνα κρατούσαν το τρίποντο μέχρι το τέλος...

Ομως, ...ήρθε ένα υπέροχο σουτ του νεαρού Σταματούκου (φωτό) που "κεραυνοβόλησε" από πολύ μακρυά τον Ψαρρά, λίγο πριν σφυρίξει τη λήξη του ματς ο διαιτητής και έγινε το 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από παίκτες και φιλάθλους του Ολύμπου.

Διαιτησία: Χουλιαράς, Κωνστάντιος-Χασάνδρας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Γ. Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος, Σακκής, Α. Ρουμπης, Θωμόπουλος, Τσίγκας (70' Ευ. Ρουμπής), Ντούρμας, Ρωμανός, Μακρής (80' Σ. Αργύρης), Κοτρογιάννης, Σταματούκος

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γ. Δημητρίου): Ψαρράς, Σιρπτσιόγλου, Βασιλείου, Καππές, Γλύκος, Σαμπάι, Φώτου (69' Μάρκου), Αθανασίου (58' Ν. Αναγνώστου), Α. Μπιμπάι, Ι. Μπιμπάι, Στεργίου.