ΑΥΛΩΝΑΡΙ-ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ 1-2: Με αντεπιθέσεις φωτιά σταμάτησε το αρνητικό σερί

21 Ιανουαρίου 2018, 18:45
Τρίτωσε το ...κακό για τους γηπεδούχους

Τρεις συνεχόμενες ήττες είχε ο Ελλήσποντος, αλλά σταμάτησε το αρνητικό του σερί στο Αυλωνάρι, που ηττήθηκε για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική και ...τρίτωσε το κακό γι' αυτό μέσα στο 2018.

Το Αυλωνάρι έχασε 2-1 μέσα στο γήπεδό του από την ομάδα της Λαμψάκου που με αντεπιθέσεις φωτιά πήρε το τρίποντο, κάτι που είχε πετύχει και την περίοδο 2015-16 στο ίδιο γήπεδο, όπου τότε είχε νικήσει με 1-0 με γκολ του Νικολάου.

Σήμερα, οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν την πρωτοβουλία τους και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, σημειώνοντας μόνο ένα γκολ κι αυτό με πέναλτι, όταν ανατράπηκε στην περιοχή ο Ιωαννίδης από τον Κουσερή και ευστόχησε από τα 11 μέτρα ο Βασίλης Τσαλιαγκός, κάνοντας το 1-0.

Λίγο πριν τελειώσει το 45λεπτο (στο 43'), ο Αντώνης Νικολάου στη μοναδική καλή φάση που δημιούργησε η ομάδα του σ' αυτό το διάστημα ισοφάρισε σε 1-1 κι έβαλε δύσκολα στους αντιπάλους του, οι οποίοι ένα λεπτό νωρίτερα είχαν χάσει μεγάλη ευκαιρία για να διπλασιάσουν τα γκολ τους, με τον Καραλή.

Με την έναρξη του β' μέρους ο Τσαλιαγκός έχασε άλλη μια ευκαιρία για την ομάδα του Αυλωναρίου και στο αμέσως λεπτό οι φιλοξενούμενοι με τον Λάμπρου έγιναν ξανά επικίνδυνοι, αλλά απέκρουσε ο Τζαβάρας και κράτησε το 1-1.

Στο 62' νέα αντεπίθεση από τον Ελλήσποντο και ο συνδυασμός Λάζρι, Λάμπρου και Κούτρα κατέληξε σε γκολ (1-2) από τον τελευταίο. Ενα γκολ που κράτησαν μέχρι το τέλος οι φιλοξενούμενοι παίζοντας καλή άμυνα και επανήλθαν στις νίκες μετά από τις τρεις συνεχόμενες ήττες, από την Καστέλλα (εκτός) και τους δυο πρωτοπόρους (Ερέτρια και Λήλα) μέσα στη Λάμψακο.

Διαιτησία: Βελέντζας, Χατζηκαμαγιάννης, Παππάς.

ΑΥΛΩΝΑΡΙ (Γιάννης Μπασούκος): Τζαβάρας, Μπρεγκανάκου, Φραγγής (59' Περιβολάρης), Δαφνής (84' N. Kούκης), Καραλής, Κόκκος, Παπίλας, Μπασούκος, Τσαλιαγκός, Ιωαννίδης (73' Βασιλείου), Οντιάμπο (67' Καρλής).

ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΣ (Γιάννης Καρβέλης): Αγριόδημος, Κατσικαβάλης, Νάτσης, Κουσερής, Κουτσαυλής, Νόνας (67' Φτούλης, 96' Przepiora), Νικολάου, Κούτρας, Λάμπρου (93' Μαρίνος), Λάζρι, Σπυράκης (92' Mούτσος).

Οι πρώτοι σκόρερ στα πρωταθλήματα Α', Β' και Γ' ΕΠΣΕ

[18/11/2019 - 23:23]

Για πρώτη φορά δεν έβαλε γκολ ο Σταματάκος - Τα 7 γκολ έφθασαν Κουζούλογλου και Μαναρίτσας ...περισσότερα

ΧΑΛΚΙΔΑ: Αγώνας τετρακίνητων οχημάτων στην πίστα του ΠΕΙ Δοκού

[18/11/2019 - 18:30]