ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ-ΣΚΕΠΑΣΤΗ 4-1: Καρέ του άσσου στο β' ημίχρονο

21 Ιανουαρίου 2018, 19:42
Σε 20 λεπτά καθάρισαν το ματς οι γηπεδούχοι.

Με όλα τα γκολ της αναμέτρησης να σημειώνονται στο β' ημίχρονο ο Ολυμπος Γυμνού επικράτησε με το ευρύ 4-1 της Σκεπαστής, που έχασε τη γη κάτω από τα πόδια της μέσα σε ένα 20λεπτο στο β' ημίχρονο.

Στο α' ημίχρονο ο Ολυμπος είχε την πρωτοβουλία, αλλά ήταν φλύαρος.

Η Σκεπαστή έπαιζε άμυνα, αλλά όποτε τις δινόταν η ευκαιρία έβγαινε με αξιώσεις μπροστά και μάλιστα, έχασε και μία πολύ σημαντική φάση, με αμυντικό των γηπεδούχων να διώχνει πάνω στη γραμμή.

Στο β' ημίχρονο ο Ολυμπος βρήκε λύσεις στην επίθεση και καθάρισε σχετικά εύκολα το ματς.

Στο 52' ο Βαγγέλης Ρουμπής έκανε το 1-0, ενώ στο 58' ο Παναγιώτης Ρωμανός σούταρε έξω από την περιοχή, με την μπάλα να σκάει στο έδαφος και μετά από υπόδειξη του βοηθού ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή, γράφτηκε το 2-0.

Στο 78' ο Αντώνης Κοτρογιάννης έκανε το 3-0, ενώ η Σκεπαστή μείωσε σε 3-1 στο 81' με γκολ του νεαποκτηθέντα (από τον Ταξιάρχη) Σταύρου Καραβά.

Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 84' ο Βαγγέλης Ρουμπής με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Διαιτησία: Καλαμάτας, Μουρτίκας - Ρέτσας.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΓΥΜΝΟΥ (Κρόκος): Μωραϊτης, Κηρύκος (67' Αργύρης), Σακκής, Α. Ρουμπής, Θωμόπουλος, Κοτρογιάννης, Ντούρμας (88' Ζαχαριάς), Ρωμανός, Μακρής (77' Τσίγκας), Ε. Ρουμπής, Σταματούκος (80' Μπαρώτας).

ΣΚΕΠΑΣΤΗ (Μπεκάκος): Αλεξίου, Θαλασσινός, Τηλιόπουλος (85' Παλάντζας), Καλλίτσης, Π. Γερογιάννης (74' Ντέντης), Κωνσταντός, Γεωργίου (86' Κάβουρας), Ι. Θαλασσινός, Καραβάς, Α. Θαλασσινός (76' Καψάλας), Δημ. Γερογιάννης.

Α' ΕΠΣΕ: Aποτελέσματα, βαθμολογία και επόμενη αγωνιστική

[16/11/2019 - 22:30]