ΚΟΣΚΙΝΑ-ΑΙΔΗΨΟΣ 3-2: Ακόμη να το πιστέψουν και οι μεν και οι δε

21 Ιανουαρίου 2018, 20:50
Ανατροπή από τους γηπεδούχους που έχαναν 0-2 και πήραν τη νίκη στο 86'!

Απίστευτη νίκη πέτυχε στο γήπεδό της η ομάδα των Κοσκίνων με 3-2 επί της Αιδηψού. Οι φιλοξενούμενοι που προηγήθηκαν με 0-2 κι έχασαν αρκετές ευκαιρίες (είχαν και δυο δοκάρια) ακόμη δεν μπορούν να πιστέψουν πώς έφυγαν ηττημένοι, όπως και οι νικητές που πήραν το τρίποντο ...εκεί που δεν το περίμεναν.

Με το τέλος του Α' γύρου πάντως, η μεν Αιδηψός έχει συγκεντρώσει 20 βαθμούς, όσους είχε μαζέψει σ' όλο το πρωτάθλημα την περίοδο 2015-16, που είχε ξαναπαίξει στην Α' κατηγορία.

Η δε νεοφώτιστη ομάδα των Κοσκίνων στο παρθενικό της ταξίδι στην κατηγορία έχει συγκεντρώσει ήδη 17 βαθμούς, παρά τα προβλήματα που της παρουσιάστηκαν στον Α' γύρο και δείχνει ικανή να διατηρηθεί στους "μεγάλους" της Εύβοιας.

Οι βορειοευβοιώτες ήταν πολύ καλοί στα Κόσκινα και προηγήθηκαν με δυο γκολ που πέτυχαν ο Σαμπάι στο 31' (0-1) και ο Αντριαν Μπιμπάι στο 49' (0-2).

Στο β' ημίχρονο ο γερόλυκος Γιώργος Μπασινάς που μπήκε σαν αλλαγή ...φόρτωσε με το γνωστό του πάθος τους συμπαίκτες του και παρόλο που η Αιδηψός ήταν πιο επιθετική, το αποτέλεσμα ήρθε τούμπα.

Στο 52' ο Κοκκάλας με κεφαλιά από σέντρα του Κουϊμτζίδη μείωσε σε 2-1. Ισοφάρισε σε 2-2 ο Λαθουράς στο 76' με ωραίο σουτ έξω απ' την περιοχή και στο 86' πάλι με κεφαλιά του Κοκκάλα έγινε η ολική ανατροπή (3-2) και τα Κόσκινα κέρδισαν μετά από 6 αγωνιστικές χωρίς νίκη.

Διατησία: Πόγκας, Δελχάς-Κοντογιαννίδης.

ΑΟ ΚΟΣΚΙΝΩΝ (Αθανασίου): Γεραντώνης (46' Τριανταφύλλου), Καλαβρής, Δήμου, Πεππές (56' Γεωργάκας), Κοκκάλας, Κόλλιας (46' Μπασινάς), Αλευρίδης, Βλάχος (92' Οικονόμου), Λαθουράς, Κουϊμτζίδης, Παριανός.

ΑΟ ΑΙΔΗΨΟΥ (Γεωργίου): Ψαρράς, Σιρπτσιόγλου, Βασιλείου, Καππές, Γλύκος, Σαμπάι, Α. Μπιμπάι, Αθανασίου (61' Μ. Αναγνώστου), Φώτου, Ι. Μπιμπάι, Στεργίου.